عمرانی

چرا اطلس جاده قشم در ‌راه‌های کشوری موجود نیست؟

معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم از نیاز جزیره به ۱۷۰۰ کیلومتر جاده روستایی و معابر شهری خبر داد و گفت: به دلیل ‌کوتاهی‌ها، امروز شاهد آن هستیم که اطلس راه‌های قشم در اطلس راه‌های کشوری موجود نیست.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، سعید اکبریان اظهار داشت: در حال حاضر جزیره قشم با مساحت یک هزار و 500 کیلومترمربع دارای 650 کیلومتر جاده اصلی و فرعی است.

وی افزود: متاسفانه در حوزه راه در قشم کوتاهی‌هایی در طی سال‌های اخیر صورت گرفته و به دلیل همین کوتاهی‌هاست که امروز شاهد آن هستیم که اطلس راه‌های قشم در اطلس راه‌های کشوری موجود نیست.

معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم افزایش ایمنی جاده‌های قشم را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری این سازمان عنوان و تصریح کرد: در همین راستا و به منظور ارایه خدمات بهتر به مردم جزیره و گردشگران نیازمند بیش از 1700 کیلومتر جاده روستایی و معابر شهری هستیم.

اکبریان با اشاره به اهمیت استراتژیک قشم و نقش آن در توسعه تجارت و رشد اقتصاد ملی ، گفت: توسعه جاده‌های اصلی به ویژه بزرگراهها در جزیره قشم که سرشار از جاذبه‌های اقتصادی، طبیعی و گردشگری می‌باشد یکی از اصلی‌ترین راهکارهای شتاب بخشی به روند توسعه این جزیره است که با تحقق آن شاهد بهبود هر چه بیشتر شاخص‌های بهداشتی، آموزشی، معیشتی و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر خواهیم بود.

وی با تاکید بر بهبود وضعیت معابر روستایی و انجام آسفالت این معابر در جزیره قشم، خاطرنشان کرد: سال گذشته 110 هزار مترمربع آسفالت در 10 روستای جزیره انجام شد و امسال با تفاهمنامه‌های منعقد شده 211 هزار مترمربع در 36 روستا آسفالت انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا