محیط زیست

کارخانه سیمان قشم اخطار زیست محیطی گرفت

 اداره محیط زیست شهرستان قشم به علت انتشار آلودگی و گرد و غبار غلیظ به کارخانه سیمان این جزیره اخطار زیست محیطی داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، شاهمراد جعفری افزود: در پی دریافت گزارش های متعدد مردمی از اهالی روستاهای توریان، گیاهدان، خالدین و شهر رمکان واقع در اطراف کارخانه سیمان قشم مبنی بر انتشار آلودگی و گرد و غبار غلیظ از این کارخانه، کارشناسان این اداره از واحد یادشده بازدید به عمل آوردند.

وی گفت: بررسی‌ های اولیه و پایش های زیست محیطی انجام شده درباره علت این آلودگی‌ ها مشخص کرد که آلودگی هوای محیط اطراف و گرد و غبار غلیط گزارش شده از سوی جزیره نشینان از خروجی این کارخانه است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم ادامه داد: در این زمینه اخطار کتبی به کارخانه سیمان قشم داده شد که در صورت عدم رفع آلودگی، این کارخانه در لیست صنایع آلاینده قرار خواهد گرفت.

جعفری توضیح داد: بر اساس قوانین و مقررات (قانون حفاظت و بهسازی و قانون هوای پاک) آلودگی ناشی از فعالیت صنعتی ممنوع است و در صورت ایجاد آلودگی با واحدهای آلاینده برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی گفت: آلودگی ناشی از فعالیت این کارخانه بر سلامت مردم، پوشش گیاهی و حیات وحش منطقه و محیط پیرامون محدوده کارخانه، تاثیر منفی دارد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم اعلام کرد: در ماه های گذشته نیز، مهلت‌ هایی مبنی بر رفع آلودگی به این کارخانه داده شده اما اقدامات انجام شده از سوی کارخانه موثر نبوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا