گردشگری

افزایش پروازهای خارجی از فرودگاه قشم/ تعویض فنس‌های حفاظتی فرودگاه

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از افزایش پروازهای خارجی از این فرودگاه خبر داد و گفت: در این فرودگاه روزانه بیش از ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی و خارجی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از تسنیم، ناصر رجبی اظهار داشت: هم‌اکنون چهار پرواز خارجی از مبدأ فرودگاه قشم به مقصد فرودگاه دبی در هفته انجام می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های در دست انجام به منظور افزایش پروازهای خارجی، افزود: به دنبال راه‌اندازی خط پروازی قشم- مسقط هستیم که امیدواریم این مهم نیز در آینده‌ای نزدیک تحقق پیدا کند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم با اشاره به شرایط مساعد جوی در این منطقه در نیمه دوم سال و استقبال گردشگران از این منطقه، گفت: پیش بینی می‌کنیم که شمار پروازها در این فرودگاه در بازه زمانی پیش رو از 80 به 200 پرواز در روز افزایش یابد.

رجبی در خصوص مسایل مطرح شده نسبت به نبود دیواره حفاظتی اطراف فرودگاه و احتمال خطر بروز سانحه برای پروازهای مسافری، گفت: پروژه نصب دیواره حفاظتی اطراف فرودگاه و تعویض فنس‌های حفاظتی نیز در دست انجام است.

فرودگاه بین المللی قشم یکی از فرودگاههای بزرگ و مطرح جنوب کشور است که طول باند آن مناسب برای فرود هواپیماهای پهن پیکر است و توان سرویس دهی به تمامی هواپیماهای عبوری و پهن پیکر (به جزء ایرباس 380) را در این منطقه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا