اجتماعی

۱۶ کیلومتر شبکه توزیع برق در قشم ترمیم و اصلاح شد

 رییس اداره برق شهرستان قشم گفت: ۱۶ کیلومتر از شبکه فشار متوسط و ضعیف (زمینی و هوایی) سرتاسر این جزیره از ابتدای سال جاری تاکنون ترمیم و اصلاح شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از ایرنا، مهدی صادقی افزود: تعمیر و اصلاح سه هزار و ۴۱۲ متر شبکه فشار ضعیف هوایی، پنج هزار و ۲ متر شبکه فشار ضعیف زمینی، چهار هزار و ۴۷۳ متر شبکه فشار متوسط هوایی و سه هزار و ۶۳۲ متر شبکه فشار متوسط زمینی در مجموع (۱۶ هزار و ۵۱۹ متر) از جمله اقدامات صورت گرفته برای حفظ و توسعه شبکه‌های توزیع برق در سرتاسر جزیره قشم بوده است.

وی ادامه داد: در مدت یادشده تعمیرات، اصلاح و بهینه سازی ۵۳ دستگاه پست هوایی و ۹ دستگاه پست زمینی در راستای کاهش تلفات و پایداری شبکه، در این شهرستان مرزی انجام شد.

رییس اداره برق شهرستان قشم توضیح داد: نصب ۳۰۰ چراغ روشنایی معابر شهری و تعویض ۷۷ اصله پایه تیر فرسوده برق در جزیره هنگام از دیگر اقدامات انجام شده از سوی مدیریت توزیع برق این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون است.

صادقی پهناور بودن این جزیره و گستردگی شبکه‌های توزیع، شرایط آب و هوایی، جنس خاک، گذشت زمان و برخی اتفاقات ناخواسته از قبیل باد، بارندگی های شدید و توفان را از جمله دلایل آسیب‌دیدگی و فرسودگی شبکه‌های توزیع در این جزیره برشمرد.

وی گفت: کارکنان شرکت توزیع برق قشم در بازه‌های زمانی مشخص از شبکه‌های توزیع بازدید کرده و در صورت نیاز آنها را در برنامه ترمیم و اصلاح قرار می‌دهند که این عملیات در سریعترین زمان ممکن و با خبره‌ترین افراد انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا