اجتماعی

رفع کامل تنش آبی سه سال زمان می‌برد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: رفع تنش آبی در روستاهای جزیره قشم به سه تا چهار سال زمان نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری “خبر قشم”، سید محمد قدسی در دیدار با خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار داشت: تاسیس آب‌شیرینکن، تنها راه تامین آب شرب برای مردم روستاهای جزیره قشم است و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد شخصا با جدیت پیگیر این موضوع می‌باشد.
به گفته وی، علیرغم اینکه معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد سیاست‌گذار حوزه آب در این جزیره نیست، اما حل تنش آبی روستاهای جزیره به حداقل سه تا چهار سال زمان نیاز دارد.


معاون فنی و زیربنایی سامان منطقه آزاد قشم یادآور شد: برای جبران کم‌کاری‌ها و رفع کمبودهای‌های گذشته هیچ راهی جز احداث آب‌شیرینکن‌های جدید نداریم و این موضوع زمان بر است و در در مدت دو سال حضورم در این مسئولیت، سه نقطه‌ای که سال‌ها آبفای استان هرمزگان برای احداث آب‌شیرینکن پیگیر آن بود و به نتیجه‌ای نرسیده بودند را به آنان تحویل داده‌ایم.
او در ادامه سخنانش با تشریح وضعیت تامین آب شهر قشم گفت: سازمان منطقه آزاد قشم با هدف تامین آب شرب پایدار در شهر قشم، سرمایه‌گذاری خوبی روی پروژه توسعه مخازن ذخیره، احداث آب‌شیرینکن جدید و خطوط انتقال انجام داده است.
شایان ذکر است؛ مردم شهر قشم از قطع شبانه آب شهر گلایه‌مند هستند و موضوع مطرح شده مدیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد در زمینه سرمایه‌گذاری این سازمان برای توسعه مخازن ذخیره، احداث آب‌شیرینکن جدید و خطوط انتقال در همین راستاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا