اقتصادی

تخلیه و بارگیری کالا از بنادر قشم ۱۵ درصد افزایش یافت

 مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم از افزایش ۱۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر این جزیره در سه ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، علی اشتری افزود: از ابتدای امسال تا پایان خرداد ماه، ۲ میلیون و سیصد هزار تُن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر قشم تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: در این مدت نزدیک پنچ میلیون نفر – سفر در بنادر قشم به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشته است.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان قشم توضیح داد: در مدت یادشده عملیات کانتینری در این بنادر نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

اشتری تخلیه و بارگیری یکهزار و ۱۲۵ TEU کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) را از دیگر فعالیت های بنادر قشم در سه ماهه نخست سال جاری اعلام کرد.

وی گفت: شهرستان قشم ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم افزود: ۹ اسکله گردشگری مجاز در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل، دهخدا و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند.

وی اعلام کرد: سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا