اقتصادی

اصلاح قوانین و ثبات مدیریتی برای رونق اقتصادی قشم ضروری است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم گفت: متاسفانه دستورالعمل های و قوانین مغایر با روح مناطق آزاد اجازه فعالیت اقتصادی در جزیره پهناور قشم را از مردم گرفته است و امروز اصلاح قوانین برای رونق اقتصادی قشم ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، سرهنگ پاسدار حجت امیری کیا در آیین تکریم از خدمات افشار فتح الهی و معارفه عادل پیغامی به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل اظهار کرد: یکی دیگر از مسائل مهم برای پیشرفت جزیره ثبات مدیریتی است و امیدواریم بی ثباتی مدیریتی در دوره جدید به پایان برسد.
وی ادامه داد: دکتر فتح الهی یک نیروی نخبه بود که قشم را بعد از ۳۰ سال رشد داد و باعث روشن شدن نور امید در دل های مردم جزیره شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم تاکید کرد: اعتماد به نیروهای قشمی و کمک از نیروهای موجود در جزیره یکی از خواسته های ماست و آماده همه گونه همکاری با دکتر پیغامی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم هستیم.
به گفته امیری کیا، قوانین دست و پاگیر امروز فرصت واردات و صادرات در منطقه آزاد قشم را از بین برده است و منجر به رواج پدیده شوم قاچاق شده است و از همه مسئولین تقاضا داریم برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.
وی خودروهای فرسوده را برازنده جزیره ندانست و افزود: حل بسیاری از مشکلات به ویژه در حوزه واردات خودرو با یک بخشنامه قابل حل است و امیدواریم در اولویت کاری مدیران قرار بگیرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم تصریح کرد: قشم از موقعیت های بی شماری در زمینه پرورش میگو و ماهی، گردشگری، تجازت و نفت و انرژی برخوردار است و امیدواریم هرچه زودتر به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.

زیرساخت های قانونی در کنار زیرساخت های فیزیکی قشم باید اصلاح شود
فرماندارقشم نیز در بخشی دیگری از این آیین گفت: قدردان زحمات دکتر فتح الهی هستیم و برای ایشان در هر سنگری که هستند، آرزوی توفیق داریم.
محمد محمدحسینی تختی ادامه داد: مناطق آزاد علاوه بر توسعه زیرساخت های فیزیکی به توسعه و اصلاح زیرساخت های قانونی نیاز دارند و امیدواریم این مهم هرچه زودتر به سرانجام برسد.
وی یادآور شد: همکاری و همدلی مدیران سازمان و شهرستان موجب شد نوروز امسال به خوبی در قشم پشت سر گذاشته شود و گردشگران با حداقل مشکلات روبرو باشند.
تفویض اختیار به مدیرعامل منطقه آزاد و تمدید معافیت مالیاتی راهگشای برون رفت از مشکلات است
عضو اتاق بازرگانی استان هرمزگان نیز در بخشی دیگری از این آیین اظهار کرد: دکتر فتح الهی شخصیتی بود که سرمایه اجتماعی را با سازمان همراه ساخت و اعتماد عمومی را زنده ساخت.
عباس براهیمی ادامه داد: ایشان مدیری تعامل گرا، شجاع و تصمیم گیر بودند و ارتباطات و تعامل خوبی با مدیران استانی، کشور و نمایندگان مجلس ایجاد کرده بود.
وی ابراز امیدواری کرد: دکتر پیغامی با سوابق درخشانی که در کارنامه خود دارد منشاء خدمات و گام های بزرگتری در جزیره باشد.
به گفته براهیمی برای حل مشکلات مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد قشم، به توفیض اختیارات ویژه به مدیران عامل نیاز است تا در مواقع بحرانی تصمیم های قاطعانه بگیرند و فصل الخطاب مشکلات باشند.
وی تمدید معافیت مالیاتی را یکی دیگر از ضرورت ها برای جذب سرمایه گذاران، بیمه ها و بانک های خارجی در مناطق آزاد بر شمرد.
بنابراین گزارش، آیین تکریم از خدمات افشار فتح الهی و معارفه عادل پیغامی به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با حضور حجت الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان، شیخ محمد صالح امینی، امام‌جمعه شهرطبل، شیخ محمد علی امینی، مدیر مدرسه علوم دینی بندر لنگه، محمد محمدحسینی تختی، فرماندار شهرستان، سرهنگ حجت امیری کیا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، اعضای شورای تامین، فرماندهان انتظامی و نظامی و جمعی از مسوولان شهرستان، معاونان، مدیران و کارمندان سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا