اخبار مهماقتصادی

تولید آب از زیرساخت‌های مهم توسعه قشم است

امام جمعه اهل سنت جزیره قشم گفت: تولید آب شیرین علاوه بر نیاز روز مره مردم این شهرستان، یکی از مهمترین نیازهای توسعه‌ در قشم محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار “خبر قشم” شیخ عبدالرحیم خطیبی در مراسم افتتاح دستگاه شیرین کننده آب دریا که توسط متخصصان داخلی در قشم ساخته شده است؛ اظهار داشت: این سیستم در محلی احداث شده که در دوران گذشته برکه‌های آب در این مکان وجود داشت و امروز به محلی برای تامین آب شرب بهداشتی مردم قشم تبدیل شده است.
وی ادامه داد: این آب‌شیرین‌کن به عنوان یک شاهرگ مهم حیاتیقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های قشم خواهد داشت و به همین دلیل از یکا ک افرادی که در ساخت این ح مهم صنعتی نقش آفرینی کردند، تشکر می کنم..
به گفته امام جمعه اهل سنت قشم، راه‌اندازی این آب شیرین‌کن با رعایت همه استاندارها و کاهش چشمگیر هزینه ساخت نسبت به مشابه خارجی آن، نشان از تخصص جوانان بومی این سرزمین دارد و امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند.
بنا به این گزارش؛ در حاشیه این مراسم همچنین از فاز نخست طرح “پلیس آب” که طرحی نو از سوی مدیریت شرکت آب، برق و تاسیسات قشم با نام «هویار» با هدف بهینه سازی مصرف آب در بین خانواده‌ها است، رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا