گردشگری

ورود كاميون های باری به قشم ممنوع شد

رئيس ستاد اجرايی خدمات سفر قشم از ممنوعيت ورود كاميون های باری به اين جزيره به جز وسايل نقليه حامل مواد غذایی و سوخت، تا پايان طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، افشار فتح الهی با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: اين تصميم در راستای پايش ورودی اسكله پهل به لافت، پيشگيری از ترافيك و همچنين ارائه خدمات شايسته به انبوه ميهمانان و گردشگرانی كه از نقاط مختلف كشور با وسايل نقليه شخصی و عمومی به جزيره قشم سفر می كنند، گرفته شده است.
وی با اشاره به اينكه بسياری از فعاليت ها به ويژه در زمينه ساخت و ساز در ايام نوروز تعطيل است، ادامه داد: در چنين شرايطی ورود كاميون های حامل مصالح ساختمانی و موارد مشابه به جز حاملان مواد غذایی و سوخت تا پايان طرح نوروزی، ممنوع می باشد.
رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بيان داشت: فراهم كردن بهترين شرايط براي حضور گردشگران در ايام تعطيلات نوروزي هدف مهم ستاد اجرايي خدمات سفر قشم است و انتظار داريم در اين ايام پذيراي حدود يك ميليون و 500 هزار گردشگر در قشم باشيم.
وي يادآور شد: طرح لايروبي اسكله هاي لافت و پهل با 60 ميليارد تومان هزينه از سوي سازمان منطقه آزاد قشم با هدف پهلوگيري همزمان هشت فروند شناور لندينگ كرافت (شناورهاي ويژه حمل خودرو) در شرايط جزر دريا انجام شده و هم اينك روند ورود خودورها به بيش از 30 فروند شناور لنديگ كرافت با سرعت در حال انجام است.
فتح الهي از رئيسان كميته هاي 17 گانه ستاد اجرايي خدمات سفر قشم خواست تا پايان ايام تعطيلات نوروزي (15 فروردين 1402) روند ارائه خدمات به ميهمانان و گردشگران جزيره قشم، به صورت 24 ساعته ادامه داشته باشد.
شايان ذكر است؛ جزيره قشم به عنوان تنها دارنده ژئوپارك جهاني در خاورميانه با داشتن ژئوسايت هاي منحصر بفرد از جمله طولاني ترين غار نمكي جهان، جنگل هاي درياي حرا، دره ستاره ها، دره تنديس ها، تنگه چاهكوه، جزاير ناز، دره ستاره ها، خليج دلفين ها و همچنين مردماني خونگرم و ميهمان دوست، در طول سال و به ويزه در مناسبت هاي مختلف همچون نوروز ميزبان گردشگراني از نقاط مختلف ايران و شماري از كشورهاي خارجي است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا