بین الملل

قطار دیپلماسی در قشم شتاب می‌گیرد/امضای تفاهمنامه سازمان منطقه آزاد قشم و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

در دیدار دکتر افشار فتح‌الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با معاون دیپلماسی اقتصادی و معاون مالی و اداری وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران بر توسعه دیپلماسی و ارتباطات خارجی در جزیره قشم تاکید و تفاهمنامه همکاری بین این دو مجموعه امضا شد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح‌الهی مدیرعامل سازمان در این دیدار با تشریح موقعیت استراتژیک جغرافیایی و اقتصادی جزیره در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه، گفت: اجرایی نمودن توافق‌نامه‌های سازمان منطقه آزاد با کشورهای خارجی به منظور توسعه همه جانبه و پایدار جزیره جهانی قشم، یکی از مهمترین موضوعاتی است که با همکاری وزارت امور خارجه در حال پیگیری هستیم.
وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی پل خلیج‌فارس به عنوان یکی خواسته‌ها و آرزوهای دیرینه مردم جزیره و پیگیری فعال نمودن مجموعه سوخت‌رسانی به کشتی‌های عبوری در قشم از جمله مهمترین مواردی هستند که می‌تواند با همکاری دوجانبه سازمان و وزارت امور خارجه محقق شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با آغاز فعالیت سرمایه گذار خارجی در عرض ۳ سال پل خلیج فارس احداث و موجب رونق اقتصادی جزیره خواهد شد.
به گفته فتح‌الهی، جزیره قشم با دارا بودن ۱۷ میدان نفتی و گازی، قرارگیری در تنگه هرمز و دسترسی به آب‌های بین‌المللی و بازار گسترده کشورهای حاشیه خلیج فارس موقعیت مناسبی برای جذب سرمایه‌های خارجی در حوزه نفت گاز، پتروشیمی و انرژی دارد و احداث پل خلیج فارس و توسعه زیرساخت‌های جزیره نیز در همین راستا ضروری است.
بنابراین گزارش، دیدار دکتر فتح الهی با محمد فتحعلی، معاون مالی و اداری و مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی شنبه ۱۳ آذرماه در محل وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا