آخرین خبرهادسته‌بندی نشده

پیام رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت فرا رسیدن شبهای قدر و ایام شهادت امام علی(ع)

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با انتشار پیامی به مناسبت فرا رسیدن شبهای قدر و ایام شهادت مولای متقیان امام علی(ع) فضیلت عبادت را در این شبها از تمام شب ها بیشتر دانست و تصریح کرد: شب قدر فرصتی طلایی برای شستشوی آینه دل هاست.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در این پیام این شب را بهترین فرصت برای جایگزینی خوبی‌ها به جای بدی ها، صلح و صفا  به جای اختلاف و تفرقه و احسان و نیکی به جای ظلم و ستم خواند.


متن کامل این پیام به این شرح است:

«شب قدر» شبی است که در آن قرآن بر پیامبر عظیم الشأن اسلام نازل شده است و فضیلت عبادت در این شب از تمام شب ها بیشتر است و در این شب مقدرات یک سال انسان معین می گردد. 

در شب قدر که شب‌زنده‌داری می‌کنیم، خداوند نام ما را در گروه نیک ‌بختان ثبت می‌کند و آتش جهنم را بر ما حرام می‌سازد. آیا توفیقی بالاتر از این هست که آتش جهنم بر ما حرام شود و به خدا نزدیک‌ تر شویم؟
یکی از فضیلت ترین اعمال در چنین شبی «احیاء» می باشد که به معنای پاس داشتن یک شب تا صبح است. پس جا دارد که در چنین شبی انسان از اعمال زشت خود استغفار نماید چرا که شب توبه است و خداوند در آن بندگانش را مورد اکرام خاص خود قرار می دهد.
شب قدر را بهترین فرصت  برای جایگزینی خوبی‌ها به جای بدی ها، صلح و صفا  به جای اختلاف و تفرقه و احسان و نیکی به جای ظلم و ستم و همچنین احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم. نیکو و شایسته است با صدقات قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم و با اعمال نیک و خیر، ثواب دو چندان ببریم.
دعاهای شبهای رمضان مجموعه ‌ای است روشنی‌بخش که با تکرار تلاوت آنها، آموزش‌های آن‌ها به صورت هدف‌هایی برای ما در می‌آیند. پس هنگام خواندن این ادعیه شایسته و بهتر است مفهوم آنها را نیز همواره مدنظر داشته باشیم و با تلاش و کوشش به سوی این هدف‌های مطرح‌شده در دعاها گام برداریم.
شب قدر بهترین فرصت برای طلب بخشش و آمرزش گناهان از خداوند است و پروردگار در این شب عنایت ویژه ای به بندگان خود دارد و در واقع آن را بهانه ای جهت آمرزش بندگان خود قرار داده است. 
 مردم شریف جزیره قشم، چه شیعه و جه اهل سنت، امسال نیز به مانند سال های گذشته یک دل و یک  زبان در این شب دست نیاز به سوی معبود خود دراز می کنند و از خدای خود می خواهند که عنایت همیشگی خود را شامل حال آنان بکند و آنها را در این شرایط خطیر که به علت شیوع ویروس کرونا از برگزاری آیین های ویژه شب های قدر شبیه سال های قبل بازمانده اند،  یاری رساند.
اینجانب فرا رسیدن شب قدر و ایام شهادت امام علی (ع) را به همه مومنین جزیره قشم تسلیت می گویم و در این شب آسمانی که نزول قرآن از جمله مهم ترین دلایل فضیلت آن است، نزدیکی دل های همه مردم مسلمان جزیره قشم را به آموزه های جاودانه این کتاب آسمانی از خداوند متعال مسئلت می نمایم. 

حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا