اجتماعی

کاهش میزان تولد نوزادان در قشم

رییس ثبت احوال قشم گفت: میزان آمار واقعه ولادت ثبت شده در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان مرزی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۳ دهم درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبرقشم، علی اکبر قربانی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه آمار ثبت شده ولادت در این شهرستان مرزی هزار و ۳۱۹ مورد به جز (۴۹۹ ولادت نوزادان اتباع غیر ایرانی) است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که این آمار هزار و ۳۹۳ واقعه ولادت به جز (۵۵۳ ولادت اتباع غیر ایرانی) بوده است، کاهش ۵.۳ دهم درصدی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: اکنون بیش از ۹۹ درصد از ولادت ها در جزیره قشم در مهلت قانونی (۱۵ روز) ثبت می شوند و قشموندان باید دقت داشته باشند که ولادت را در مهلت قانونی ثبت کنند.

رییس ثبت احوال قشم توضیح داد: در این مدت نام های «محمد، عبدالله، آیهان، علی و احمد» در گروه پسران و «فاطمه، مریم، سدنا، نورا و حلما» در گروه دختران بیشترین فراوانی ثبت اسم در این شهرستان مرزی را به خود اختصاص داده اند.

قربانی اضافه کرد: تشویق و ترغیب جوانان قشمی به ازدواج و همچنین ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری از جمله اقداماتی است که می‌تواند میزان باروری را در این شهرستان مرزی افزایش دهد.

وی گفت: همچنین آمار وفات در این شهرستان مرزی در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۱۴ نفر ثبت و گزارش شده است که این آمار در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۳۶۷ نفر بوده است.

رییس ثبت احوال قشم افزود: در ۶ ماهه نخست سال گذشته، ۵۱۰ مورد ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده بود که این تعداد در ۶ ماه نخست سال جاری ۴۹۷ مورد بوده است.

وی اعلام کرد: همچنین در همین بازه زمانی ۹۶ مورد واقعه طلاق برای ۶ ماهه نخست سال جاری و ۱۱۳ مورد واقعه طلاق برای ۶ ماهه نخست سال گذشته ثبت و گزارش شده است.

دکتر یاسر مرادی مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم روز پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ اعلام کرده بود: در مدت یادشده هزار و ۸۹ زایمان طبیعی و ۷۳۹ زایمان سزارین در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم برای تولد ۸۵۹ نوزاد دختر و ۹۷۸ نوزاد پسر ثبت و گزارش شده است.

وی گفته بود: این آمار در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، تولد هزار و ۹۴۶ نوزاد با انجام هزار و ۲۳۸ زایمان طبیعی و ۷۰۸ زایمان سزارین و زاده شدن هزار و ۴۶ نوزاد ( ۹۳۲ دختر و هزار و ۱۴ پسر) بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا