دسته‌بندی نشده

طرح واکسیناسیون رایگان دام در قشم اجرا شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم از انجام طرح واکسیناسیون رایگان دام و سمپاشی جایگاه دام‌های روستای دفاری قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم، مالک یزدان پناه اظهار داشت: این طرح با هدف گرامیداشت هفته بسیج، با حضور معاون فرماندهی در امور اقشار این نهاد، اعضای کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، اداره دامپزشکی و جمعی از بسیجیان مهندسین کشاورزی انجام شد.

وی با اعلام اینکه تمام گاوهای این روستا در برابر بیماری تب برفکی واکسیناسیون شدند، ادامه داد: آغل‌ دام‌های سبک و سنگین هم در این طرح علیه انگل‌ها و کنه‌ها که امکان انتقالب بیماری آنان به انسان وجود دارد هم سمپاشی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم گفت: این طرح با توجه به سخت‌تر شردن شرایط کرونا در قشم با هدف کمک به دامداران روستای دفاری با حضور تیم دامپزشکی و بسیج مهندسان کشاورزی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شد.

وی با اشاره به  اجرای طرح سمپاشی توسط کارشناس حفظ نباتات و اعضا کانون بسیج مهندسان  کشاورزی قشم برای مقابله با حمله ملخ‌های صحرایی افزود: با انجام عملیات ردیابی ملخ‌های صحرایی و تله‌گذاری آفت سرخرطومی حنایی در نخلستان‌های ساحل جنوبی جزیره که ماه گذشته صورت گرفته بود، خوشبختانه آفت ملخ صحرایی و سرخرطومی در نخلستان‌ها مشاهده نشد.

وی در پایان گفت: بسیج  مهندسان کشاورزی با ظرفیت کم‌نظیر در حوزه نیروی انسانی کارآمد و متخصص در بخش‌های مختلف زیر بخش‌های کشاورزی، دامپروری و شیلات می‌تواند در اجرای هر چه بهتر طرح‌های حوزه‌های مختلف، مشارکت و همکاری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا