اقتصادی

تفاهم‌نامه منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان به امضا رسید

تفاهم‌نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان باهدف تأمین رفاهیات مردم قشم از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان امضا شد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، ظهر امروز ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ تفاهم‌نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان از سوی افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فؤاد حمزوی، مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان به امضا رسید.
بر اساس شرایط مندرج در این تفاهم‌نامه، در یک ماه آینده، گازرسانی به فاز ۲ شهر قشم آغاز و تا پایان سال تمامی شهر قشم از نعمت گاز بهره‌مند می‌شود.
شرکت گاز استان هرمزگان نسبت به طراحی، تهیه کالای اختصاصی، اجرای عملیات مکانیکال، تست شبکه و تزریق گاز به شبکه گازرسانی آب‌شیرین‌کن قشم اقدام می‌کند تا روند تولید در این بخش با هزینه کمتری همراه شود. 
تأمین گاز شهرک صنعتی طولا به‌منظور دستیابی صنایع جزیره به سوخت ارزان و کمک به افزایش روند تولید، تا دو هفته آینده و گازرسانی به مجتمع‌های خدماتی روستاهای دفاری، حمیری و کابلی که بهره‌مندی روستای اطراف از این خدمات را به همراه خواهد داشت، از مفاد دیگر تفاهم‌نامه مذکور است.
پروژه گازرسانی به شهر سوزا، شهرک صنعتی و روستاهای اطراف این شهر نیز تا پایان سال ۱۴۰۲ محقق شده و در گام بعدی و به‌منظور بهره‌مندی همه ساکنان جزیره از خدمات رفاهی، شهرهای لافت، طبل و رمکان و روستاهای اطراف این شهرها در لیست پروژه‌های گازرسانی قرار دارند.
با توجه به اجرای خط انتقال ۳۰ اینچ بندرعباس به قشم توسط شرکت گاز استان هرمزگان، این شرکت به‌منظور تسریع اجرای خط ۳۰ اینچ بندرعباس به قشم برای تأمین پایدار خوراک گاز صنایع پتروشیمی و نیروگاه‌ها، برابر برنامه زمان‌بندی و طرح جامع نفت و انرژی اقدام می‌کند.
لازم به ذکر است که فرآیند لوله‌کشی شبکه گازی تا مرحله علمک گذاری برای خانوارها هیچ هزینه‌ای دربر نداشته ولی در مرحله دریافت انشعاب، نصب کنتور و لوله‌کشی داخل منازل برعهده مصرف‌کنندگان می‌باشد.
در همین زمینه و به‌منظور تسهیل درروند اقدامات ساکنان، شرکت گاز آماده ارائه معرفی‌نامه به چند بانک عامل جهت دریافت وام‌های کم‌بهره به متقاضیان می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا