اقتصادی

موضوع مسکن در جزیره با اجرای کامل طرح مسکن جوانان حل می‌شود/آغاز اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب شهر قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، اجرای کامل طرح مسکن جوانان را کلیدی برای حل معضل مسکن در جزیره دانست.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی، شامگاه دوشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱، در دیدار با مردم محله سجادیه شهر قشم در مسجد امام رضا(ع) این محله پس از شنیدن خواسته‌های مردمی بیان داشت: انتظارات مردم از منطقه آزاد قشم به‌عنوان نماینده دولت به‌حق است و ما بابت کاستی این سال‌ها، شرمنده مردم هستیم.
وی ادامه داد: در تلاشیم تا با بازگرداندن زمین‌های بیت‌المال به کمک دستگاه قضا، بخشی از حقوق مردم را احیا کنیم و در ۶ ماه گذشته موفق شدیم ۲۰۷ هکتار زمین در جزیره به ارزش بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان را به بیت‌المال بازگردانیم.
این مقام عالی در پاسخ به خواسته‌های مردمی مبنی بر معضل مسکن گفت: با اجرای کامل طرح مسکن جوانان در جزیره، معضل مسکن قشم حل می‌شود.
فتح الهی با اشاره به حجم بالای مشکلات و کارهای برزمین مانده در این منطقه افزود: موضوعاتی مانند آب، مسکن و شغل از مواردی است که باید در این سال‌ها در یک منطقه آزاد حل می‌شده اما متأسفانه هنوز مشکلات بسیاری وجود دارد که ما را شرمنده مردم کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر پیگیری موارد ذکرشده به‌عنوان اولویت کاری این سازمان تأکید کرد و خواستار همراهی و صبوری مردم تا پایان حل مشکلات شد.
وی در ادامه از معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خواست تا در حوزه فضاهای آموزشی به‌صورت مستقیم وارد عمل شده و به ارتقا این بخش کمک کند.

آغاز اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب شهر قشم
فتح الهی همچنین از آغاز اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب شهر قشم خبر داد و گفت: به‌منظور ارتقا سطح کیفی آب مصرفی شهروندان این اقدام با همکاری معاونت عمرانی سازمان در دست اجرا است.
وی همچنین در خصوص اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم جهت بهبود وضعیت اقتصادی در جزیره یادآور شد: به‌کارگیری نیروهای بومی در همه شرکت‌ها و فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی جزیره، مورد تأکید ما بوده و این موضوع به همه فعالان اقتصادی به‌صورت کتبی ابلاغ شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به آغاز اجرای طرح اصلاح درختان در محلات شهر قشم اشاره کرد و گفت: نخستین محله برای اجرای این طرح، محله سجادیه است.
گفتنی است، در این دیدار مردم محله سجادیه به بیان مشکلات خود پرداختند که موضوع اشتغال، مسکن، فضای آموزشی و رفاهی بخش‌هایی از این خواسته بود. 
در پایان این دیدار که با اقامه نماز جماعت در کنار مردم محله سجادیه همراه شد، تمامی درخواست‌ها به‌صورت مکتوب جمع‌آوری و دستور پیگیری برای حل آن‌ها داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا