اقتصادی

تعیین ضوابط اجرایی تولید و پرورش میگو در کمیته سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم از تعیین تکلیف و تدوین ضوابط ویژه برای واگذاری زمین و اجرا و شیوه و روش های تولید به سرمایه گذاران حوزه پرورش میگو در کمیته سرمایه‌گذاری منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مریم نوری بالانجی با بیان این مطلب، اظهار کرد: براساس مصوبه کمیته سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، سرمایه گذاران موظف به رعایت ضوابط استاندارد اجرا و استفاده از شیوه های نوین در حوزه پرورش میگو شدند.

وی ادامه داد: طبق تصمیمات اتخاذ شده حدود 300 هکتار زمین به صورت تفکیک شده برای واگذاری به سرمایه گذارانی که از سال ها قبل در نوبت انتظار بودند و نیز سرمایه گذاران جدید حوزه پرورش میگو با بکارگیری روشهای نوین در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم؛ با هدف افزایش تولید در واحد سطح توسط تولیدکنندگان جزیره قشم و تبدیل جزیره جهانی قشم به قطب تولید میگو کشور، سرمایه گذاران حوزه پرورش میگو از این پس ملزم به استفاده از شیوه های نوین، مکانیزه و دانش بنیان و همچنین رعایت ضوابط استاندارد اجرا این حوزه هستند.

نوری بالانجی در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی های لازم جهت تکمیل زنجیره ارزش برای حوزه های تامین خوراک و لارو برای تولید میگو در جزیره قشم نیز صورت گرفته است.

بنا بر این گزارش، کمیته سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم با هدف تسهیل در فرآیند صدور مجوزها و ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران حوزه شیلات و کشاورزی و دامپروری به عنوان یکی از اقدامات موثر در رشد میزان سرمایه گذاری در جزیره قشم تشکیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا