آخرین خبرهااقتصادی

پروانه اشتغال ۲ هزارو ۵۰۲تبعه خارجی در قشم تمدید شد

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم گفت: در ۱۰ ماه گذشته سال جاری پروانه اشتغال ۲ هزار و ۵۰۲ تبعه خارجی در جزیره قشم تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از سازمان منطقه آزاد قشم، سلیمان رنجبری افزود: این مدت همچنین برای ۱۴۲ نفر از اتباع خارجی دیگر نیز روادید اشتغال در قشم صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۱۰ نفر از اتباع خارجی غیر مجاز که در جزیره به صورت غیرقانونی اشتغال پیدا کرده بودند، شناسایی و به مراجع مسوول معرفی شدند.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم در ادامه تصریح کرد:  ۳۰۴ نفر از جویندگان کار در جزیره قشم از سوی این مدیریت به کارفرمایان معرفی شدند که ۱۷۹ نفر از آنان به کار مشغول شدند..

وی خاطرنشان کرد: امسال یک هزار و ۶۲۰ نفر برای اولین بار در قشم بیمه شدند و ۱۳۳ نفر نیز از تسهیلات بیمه بیکاری استفاده کردند.

رنجبری افزود:  از ۲۳۳ فقره شکایت واصله به این مدیریت درخصوص روابط کار در سال جاری، ۱۳۹ پرونده منجر به صدور رای و تصمیم گیری از طرف هیات رسیدگی شد و ۹۴ پرونده نیز با تلاش این هیات‌ها به سازش دو طرف ختم شده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا