آخرین خبرهااقتصادی

پروانه اشتغال ۲ هزارو ۵۰۲تبعه خارجی در قشم تمدید شد

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم گفت: در ۱۰ ماه گذشته سال جاری پروانه اشتغال ۲ هزار و ۵۰۲ تبعه خارجی در جزیره قشم تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از سازمان منطقه آزاد قشم، سلیمان رنجبری افزود: این مدت همچنین برای ۱۴۲ نفر از اتباع خارجی دیگر نیز روادید اشتغال در قشم صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۱۰ نفر از اتباع خارجی غیر مجاز که در جزیره به صورت غیرقانونی اشتغال پیدا کرده بودند، شناسایی و به مراجع مسوول معرفی شدند.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم در ادامه تصریح کرد:  ۳۰۴ نفر از جویندگان کار در جزیره قشم از سوی این مدیریت به کارفرمایان معرفی شدند که ۱۷۹ نفر از آنان به کار مشغول شدند..

وی خاطرنشان کرد: امسال یک هزار و ۶۲۰ نفر برای اولین بار در قشم بیمه شدند و ۱۳۳ نفر نیز از تسهیلات بیمه بیکاری استفاده کردند.

رنجبری افزود:  از ۲۳۳ فقره شکایت واصله به این مدیریت درخصوص روابط کار در سال جاری، ۱۳۹ پرونده منجر به صدور رای و تصمیم گیری از طرف هیات رسیدگی شد و ۹۴ پرونده نیز با تلاش این هیات‌ها به سازش دو طرف ختم شده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا