اقتصادی

ساماندهی فرآیندها برای توسعه صادرات میگو و ماهی خشک از قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در قشم ظرفیت های خوبی در حوزه محصولات شیلاتی بویژه میگو و ماهی خشک وجود دارد که با ساماندهی برخی فرآیندها می توان برای صادرات بیشتر آنها برنامه ریزی کرد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی در دیدار با مدیرکل گمرکات هرمزگان و بندر شهید رجایی و رییس گمرک ایران در قشم، اظهار کرد: همراهی و هماهنگی میان بخش های مختلف در حوزه های اقتصادی می تواند زمینه ساز رونق و بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش رضایتمندی فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و مردم باشد.
وی ادامه داد: امروز و با وجود تحریم های غیرقانونی دشمنان، مهمترین مساله کشور موضوعات اقتصادی است که با هم افزایی و تعامل میان بخش ها می توانیم شرایط را برای حضور سرمایه گذاران و فعالیت در عرصه های مختلف اقتصادی تسهیل کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: از سال های دور قشم دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه محصولات شیلاتی بوده است و با ساماندهی برخی فرآیندها می توان برای صادرات محصولات شیلاتی بویژه میگو و ماهی خشک برنامه ریزی کرد.
به گفته فتح الهی؛ در حوزه شرکت های دانش بنیان فعال در منطقه آزاد قشم نیز نیازمند ساز و کار مشخصی جهت حمایت از فعالیت ها و تسهیل شرایط فعالیت آنها هستیم.
وی تصریح کرد: با هماهنگی میان سازمان منطقه آزاد قشم و گمرک و کاهش برخی فرآیندهای اضافی، شاهد تسریع و بهبود کیفیت خدمات رسانی به مردم خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: اگر ناهماهنگی در فعالیت های میان دستگاه ها ایجاد شود، این مردم هستند که ضرر خواهند کرد و این موضوع در دولت مردمی آیت الله رییسی زیبنده نخواهد بود.
براساس این گزارش، حسین سعیدی، مدیرکل گمرکات هرمزگان و بندر شهید رجایی نیز در این جلسه گفت: تجربه همکاری و همراهی میان گمرک و سازمان منطقه آزاد قشم و سایر دستگاه ها در تعطیلات ابتدای سال جدید موجب شد تا خدمات رسانی خوبی همراه با رضایت گردشگران نوروزی صورت بگیرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم و گمرک وجود دارد که موجب شده تا شاهد بهبود وضعیت خدمات رسانی و زمینه ساز رونق تجارت در این منطقه باشیم.
مدیرکل گمرکات هرمزگان اضافه کرد: مزیت ها و مشوق های خوبی برای واحدهای دانش بنیان از سوی گمرک جهت واردات و تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز تولید و همچنین برای تسهیل صادرات محصولات آنها پیش بینی شده است.
به گفته سعیدی؛ حوزه شیلات در جزیره قشم بستری مناسب است که باید با برنامه ریزی دقیق و هماهنگی با سایر بخش ها برای بهبود وضعیت صادرات آن اقدام کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم با افزایش هماهنگی و همکاری با سایر دستگاه ها زمینه افزایش رضایتمندی فعالان اقتصادی و مردم را فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا