آموزشیاقتصادی

ارتقا تولیدات صنایع قشم با هم افزایی علم و اقتصاد ممکن است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: استفاده از دانش روز و مهارت افزایی در صنایع فعال قشم با کمک از مراکز دانشگاهی و علمی، کیفیت و استاندارد محصولات تولیدی جزیره را ارتقا می دهد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم ضمن ابراز رضایت از امکانات و تجهیزات این مرکز اظهار داشت: احصا نیازهای صنایع و دانش محور کردن فعالیت های اقتصادی با کمک ظرفیت دانشگاهی موجود در جزیره، کاستی های موجود در حوزه اقتصاد را حل و به توسعه این بخش کمک می کند.

وی ادامه داد: حرکت صنایع اقتصادی بر بستر دانش با تخصصی کردن نیروهای انسانی از آسیب های جانبی همچون آسیب های زیست محیطی پیشگیری کرده، استفاده از منابع موجود را بهینه ساخته و سطح استاندارد محصولات و در نتیجه درآمد حاصل از آن را ارتقا می دهد.

فتح الهی ضمن اعلام آمادگی سازمان منطقه آزاد قشم برای همکاری با دانشگاه آزاد در زمینه های توسعه ای گفت: باتوجه به ظرفیت پزشکی این واحد، ما آمادگی داریم تا از سرمایه های انسانی پرورش یافته در این مرکز در بخش آموزشی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و بیمارستان خلیج فارس جی جیان بهره ببریم.

این مقام عالی همچنین خواستار همکاری نزدیک اداره استاندارد با این دانشگاه در بخش آزمایشگاهی شد و افزود: استفاده از ظرفیت های دیگر این مرکز همچون سالن آمفی تئاتر و سالن ورزشی برای برگزاری رویدادها مورد نظر است و امیدواریم دانشگاه نیز در حوزه هوشمندسازی و تجهیز مدارس موجود با مجموعه آموزش و پرورش همکاری بیشتری داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان دستور صدور کارت شهروندی برای دانشجویان این مرکز به منظور بهره مندی از تخفیفات ترددی را صادر کرد و برای کمک به این مرکز جهت بهره‌برداری از فضاهای آموزشی و اقامتی اعلام آمادگی کرد.

دانشگاه آزاد واحد قشم نقش بی بدیلی در توسعه انسانی استان داشته است

محمدحسین رنجبر، رییس دانشگاه آزاد هرمزگان نیز در این بازدید ضمن تقدیر از نگاه جهادی و توسعه ای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم در این سال ها، نقش  بی بدیلی در توسعه سرمایه های انسانی استان داشته است.

وی افزود: واحد قشم به عنوان دومین واحد دانشگاهی استان و یک مرکز برتر شناخته شده در کشور، ضمن کمک به توسعه دانش در منطقه، در جذب دانشجویان نقش موثری داشته است.

رییس دانشگاه آزاد استان خواستار مشارکت سازمان منطقه آزاد قشم در توسعه بخش های اقامتی این دانشگاه شد و ادامه داد: تامین مراکز اقامتی دانشجویی به افزایش جذب دانشجویان کمک کرده و پرورش و مهارت افزایی در منطقه را به دنبال خواهد داشت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم در لیست دانشگاه های سطح یک کشور

در ادامه،  حمید رستمی جاز، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این دانشگاه خاطر نشان کرد: مرکز دانشگاهی قشم با ۳۶ هزار مترمربع وسعت، دارای ۲۱ واحد آزمایشگاهی در حوزه های مختلف است و به عنوان دانشگاه سطح یک در کشور شناخته می‌شود.

وی با اشاره به طیف وسیعی از شاخه های علمی که در این دانشگاه در حال ارائه است، گفت: این مرکز در بخش های علوم پایه، فنی، مهندسی، پزشکی و پیراپزشکی در حال حاضر حدود ۵ هزار دانشجو دارد و تاکنون نزدیک به ۱۷ هزار فارغ التحصیل به کشور تقدیم کرده که آن را به یک قطب علمی و آموزشی در جنوب کشور مبدل ساخته است.

رستمی جاز از میزبانی آزمون صلاحیت بالینی در جنوب کشور در سه دوره متوالی از سوی این دانشگاه خبر داد و افزود: وجود دانشکده پزشکی اعتباری برای این دانشگاه در سطح کشور است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم در پایان خواستار همراهی سازمان منطقه آزاد قشم به منظور کمک به ارتقا جایگاه این مرکز در سطح کشور برای توسعه رشته های مهارت محور و پرورش سرمایه های انسانی در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی شد.

گفتنی است، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، از بخش های مختلف این دانشگاه از جمله آرامگاه شهدای گمنام، دانشکده های مختلف،  ۲۱ واحد آزمایشگاهی، کتابخانه و مرکز مطالعات علمی، سالن اجتماعات ۶۰۰ نفری و سالن امتحانات ۳۰۰ نفری بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا