آخرین خبرها امام جمعه قشم:

باید از صنایع قشم حمایت کرد

امام جمعه قشم گفت: هم‌اینک افزون بر ۲۰۰ واحد تولیدی در قشم فعالیت می‌کنند که با حمایت از صنایع تولیدی می‌توان تعداد آنها را به ۵۰۰ شرکت رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی در نماز جمعه این هفته شهر قشم که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، اظهار داشت: با توسعه فعالیت‌های تولیدی، مشکل بیکاری در این شهرستان از بین‌ می‌رود و بسیاری از جویندگان کار هرمزگان و‌ استان‌های همجوار هم‌ می‌توانند برای فعالیت در صنایع تولیدی، در این جزیره مشغول به کار شوند.

امام جمعه قشم همچنین خواستار اقدام عملی شرکت‌های تولیدی فعال در قشم در زمینه عمل به مسئولیت‌های اجتماعی‌شان شد و افزود: با این اقدام، مشکلات مهمی مانند، بیکاری و آب آشامیدنی در جزیره قشم رفع می‌شود.

وی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه، بیان داشت: ارتش جمهوری اسلامی در حقیقت یک نیروی انقلابی و بسیجی است که اقتدار آن مایه آبروی نظام و کشور است که توانسته با آینده‌نگری و مطالعات دقیق به یک تغییر راهبردی برسد.

به گفته امام جمعه قشم، رهبر انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا، با سیاست انتقال نیروی دریایی از بوشهر به مکران، یک اقدام راهبردی را در منطقه سیاستگذاری کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه با گرامیداشت هفته بسیج مستضعفان، تصریح کرد: ترویج تفکر و روحیه بسیجی باعث سعادت و پیشرفت جامعه اسلامی می‌شود.

حجت‌الاسلام حاجبی با انتقاد از برخی آسیب‌های اجتماعی قشم افزود: باید با شناسایی دقیق معضلات اجتماعی و استفاده از نخبگان، برای هدایت جامعه به سوی یک فضای سالم اقدام‌ کنیم.

وی گفت: امروز آسیب‌های اجتماعی کیان خانواده و اجتماع را تهدید می‌کند و دشمن قصد دارد با تغییر سبک زندگی مردم، پایه و اساس سنگر خانواده ایرانی را نابود‌ کند.

امام‌ جمعه قشم اظهار کرد: بیکاری هم خود آسیب بسیار خطرناکی است که منشا بسیاری از آسیب‌ها محسوب می‌شود که با رونق تولید می‌توان با آن مقابله کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا