گردشگری

پروازهای فرودگاه قشم به 54 پرواز در هفته افزایش یافت

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، غلامرضا دهقانی زاده با اعلام این خبر گفت: با بازگشت شرکت هواپیمایی پارس ایر به چرخه پروازی این فرودگاه، تعداد پروازهای هفتگی جزیره به 54 مورد رسیده است.
وی ادامه داد: 48 مورد از این پروازها در مسیرهای داخلی تهران، اصفهان و برعکس بوده و 6 مورد مربوط به پروازهای خارجی به مقصد دبی می‌باشد.
به گفته دهقانی زاده، با توجه به کاهش ناوگان شرکت های هواپیمایی، برخی از مسیرهای پروازی قشم کنسل گردیده، ولی با توجه به دستور مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم، پیگیری لازم جهت برقراری پرواز از سوی سایر شرکت های هواپیمایی نیز در حال انجام است.
وی افزود: این مرکز به دنبال بازگشت و برقراری پرواز به مقاصد داخلی همچون شیراز، مشهد، کرمانشاه، یزد و شهرهای استان‌های شمالی بوده و در بخش پروازهای خارجی نیز پیگیر برقراری پرواز بین قشم و مسقط است.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم همچنین از رشد 8 درصدی پروازها و 49 درصدی مسافران داخلی و خارجی در پنج‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
گفتنی است، هم‌اکنون شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر، ایران ایر، زاگرس، آتا، چابهار ایر و پارس ایر تردد مسافران و حمل بار به فرودگاه بین‌المللی قشم را برعهده دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا