اجتماعیاقتصادی

تصویب طرح جامع جزیره قشم در آینده نزدیک/مسکن جوانان در قشم برای ۱۱۰۰ نفر کلید خورد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از تصویب طرح جامع قشم به عنوان نقشه راه توسعه این‌ جزیره تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار “خبر قشم”، سید محمد قدسی در آخرین روز از هفته دولت در نشست با خبرنگاران در حضور افشار فتح‌الهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های آینده قشم با تصویب طرح جامع و براساس این نقشه راه اجرا و سلیقه‌های فردی از این‌ پس تاثیری در روند پروژه‌ها نخواهد داشت.
وی تاکید کرد: اگر این طرح در سال‌های نخست تشکیل منطقه آزاد در قشم تصویب شده بود، امروز با مشکلاتی در حوزه‌های مختلف زیربنایی مواجه نبودیم.

مسکن جوانان در قشم برای ۱۱۰۰ نفر کلید خورد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای تحقق سیاست دولت در زمینه خانه‌دار کردن جوانان، اقدامات اولیه ساخت ۱۱۰۰ خانه در ۸ روستای جزیره و در ۴۰ هکتار زمین آغاز شده است.
به گفته وی، اقدامات مربوط به ساخت مسکن برای ۲ هزار نفر دیگر هم در ۱۰ روستا و دو شهر قشم به زودی آغاز خواهد شد.

نهضت آسفالت در قشم ادامه دارد
قدسی در ادامه سخنان خود از فرآیند طرح‌ نهضت آسفالت در قشم خبر داد و گفت: این طرح در ۸ روستای جزیره قشم به مساحت ۷۲ هزار متر مربع و به ارزش ۳۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده است.
به گفته وی، نهضت آسفالت در ۹ روستای دیگر به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع و با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به زودی آغاز می‌شود.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در ارتباط با پروژه بلوار طولا، گفت: این پروژه به طول ۲۰۰۰ متر مکعب با ۸۰ میلیارد تومان اجرا و به زودی افتتاح خواهد شد.
طرح تعریض جاده ساحل جنوبی به طول ۶۰ کیلومتر به ارزش یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با ۷۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و انجام خاکریزی ۷ هزار متر مکعب در سه کیلومتر ابتدایی این طرح، آغاز شده است.
او یادآور شد: قطعه ۳ و ۴ بزرگراه خلیج فارس حد فاصل شهر لافت به شهر درگهان به طول ۴۰ کیلومتر با یک‌ هزار میلیارد تومان اعتبار کلنگ‌زنی شده است.
قدسی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۵ پروژه زیربنایی در جزیره قشم در مدت ۶ ماه گذشته آغاز شده که اتصال گاز به شهرک‌های صنعتی و مجتمع‌های تجاری قشم تا یک ماه آینده از جمله آنهاست.

ارتقا حوزه آتش‌نشانی قشم
معاون فنی و زیربنایی سازمان‌ منطقه آزاد قشم در پایان گزارش عملکرد ۶ ماهه این معاونت، از ارتقا حوزه آتش‌نشانی قشم با افزایش ۷ دستگاه ماشین آلات جدید به این‌ مجموعه خبر داد.
وی گفت: آتش‌نشانی قشم به زودی از یک دستگاه نردبان ۴۸ متری هم با هدف ارائه خدمات احتمالی در ساختمان‌های بلند مرتبه برخوردار خواهد شد.
قدسی همچنین تصریح کرد: برای کارآمدی بیشتر حوزه آتش‌نشانی قشم در این‌مدت ۵ برنامه آموزش اطفای حریق با حضور تیم‌های متخصصی که از پایتخت دعوت شده بودند، برگزار کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا