اقتصادی

پنج واحد صنفی متخلف در قشم پلمپ شدند

رییس کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم از پلمپ پنج واحد صنفی متخلف از ابتدای تعطیلات پایان سال(25 اسفند 1400) تا پنجمین روز از فروردین 1401، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حسین علی زاده با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در بازدیدهای انجام شده در این مدت، علاوه بر پلمپ این پنج واحد متخلف، پروانه سه واحد هم تعلیق شد.

وی با اعلام اینکه در این مدت سهم بازرسی‌ها از صنوف مختلف شامل کالاهای اساسی و مواد غذایی موردنیاز مردم به دو هزار و 908 مورد رسید، افزود: مراکز پذیرایی با 151 مورد و مراکز اقامتی و تفریحی هم با 70 مورد بررسی بازرسان این کمیته قرار گرفتند. 

به گفته رئیس کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم، در این مدت به تعداد 993 واحد صنفی تذکر شفاهی و به 254 واحد هم برای رعایت قانون و انصاف، اخطار کتبی داده‌شده است.

وی از تشویق صنوف قانون‌مدار، به‌عنوان یکی از وظایف کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم نام برد و افزود: در این مدت 17 واحد صنفی به دلیل رعایت بهداشت و برخورد شایسته با مشتری‌ها، تشویق شدند.

علی زاده، سلامت ساکنان و میهمانان و گردشگرانی که از نقاط مختلف کشور به جزیره قشم سفرکرده‌اند را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: در این مدت، یک هزار و 270 کیلوگرم اقلام خوراکی غیرمجاز و تاریخ‌مصرف گذشته هم توسط نیروهای کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم، کشف و معدوم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا