اقتصادی مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

ثبت سفارش 2150 پرونده واردات به ارزش 172 میلیون دلار از ابتدای سال / محدودیتی برای واردات کالاهای مجاز همراه مسافر به بازرگانان دارای مجوز وجود ندارد

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از 2 هزار و 150 پرونده به ارزش 172 میلیون دلار در این منطقه آزاد ثبت سفارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از خبرگزاری مهر، هرمز امیری بابیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد پرونده ثبت سفارش شده، 830 فقره آن مربوط به کالاهای مصرفی در جزیره به ارزش تقریبی 14 میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: همچنین یک هزار و 218 فقره پروانه واردات کالای همراه مسافر به ارزش تقریبی 13 میلیون دلار از ابتدای سال جاری در منطقه آزاد قشم صادرشده است.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در 9 ماهه امسال همچنین 131 میلیون دلار برای واردات مواد اولیه و قطعات شرکت‌های تولیدی در قالب 70 پرونده ثبت سفارش، تخصیص پیداکرده است.

به گفته امیری؛ در این مدت 32 پرونده ثبت سفارش به ارزش تقریبی 14 میلیون دلار نیز برای واردات ماشین‌آلات مربوط به خطوط تولید واحدهای صنعتی اختصاص‌یافته است.

وی بابیان اینکه مدیریت بازرگانی و اصناف منطقه آزاد قشم در اسرع وقت اقدامات مربوط به ثبت سفارش متقاضیان را انجام می‌دهد، افزود: پرونده‌های ثبت سفارش شده در این منطقه در کمتر از 24 ساعت برای بررسی نهایی و طی مراحل تخصیص ارز به دبیرخانه ارسال می‌گردد.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: مطابق دستورالعمل‌های صادرشده 800 قلم برای واردات کالای همراه مسافر تعیین‌شده و هیچ محدودیتی برای واردات این اقلام توسط تجار و بازرگانان دارای مجوز و کارت بازرگانی وجود ندارد.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی و حجم تقاضاهای موجود، متقاضیان و بازرگانان می‌توانند پس از ثبت‌نام در سامانه «سیفام» (دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور) شخصا درخواست خود برای ثبت سفارش کالاهای مجاز را بدون هیچ محدودیتی به انجام برسانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا