گردشگری

افزایش ۵۳۳ درصدی ورود گردشگران به قشم نسبت به سال گذشته

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ورود گردشگران به این جزیره از روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا روز سوم فروردین سال جدید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۵۳۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در نشست ویژه بامیرهاشم خواستار، فرماندار شهرستان بندر خمیر که با حضور معاون فرماندار قشم و شهرداران پهل و لافت به منظور برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران برگزار شد، کیفیت خدمات رسانی به گردشگران در جزیره قشم را با توجه به امکانات موجود قابل قبول دانست.

وی ادامه داد: همچنین آمار ورود گردشگران از ابتدای تعطیلات نوروزی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ (پیش از فراگیر شدن بیماری کرونا) بیش از ۲۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: تدابیر ما برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی شامل سه مرحله فراهم کردن مقدمات سفر که در هشت جلسه کاری و در قالب سیزده کمیته، پیرامون آن برنامه ریزی شد، رصد و پایش که یکی از مهمترین مراحل برنامه ریزی و مدل سازی برای سال های آینده است.

فتح الهی با بیان اینکه ما هم اکنون در مرحله دوم هستیم و جلسه امروز نیز دقیقا در همین راستا تشکیل شده است، اظهار داشت: بنابراین ما باید شرایط عمومی جزیره را پس از ورود حجم زیاد مسافر مورد بررسی قرار دهیم و با رصد و پایش شرایط عمومی جزیره، فورا به حل مسائل و مشکلات میهمانان نوروزی کمک کنیم.

وی افزود: هم افزایی و همکاری بخش ها و نهادهای مختلف در حوزه ارائه خدمات به گردشگران می تواند موجب افزایش کیفیت در این حوزه باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به لزوم برنامه ریزی جهت رفع مشکلات احتمالی و ارائه یک مدل برای سال های آتی، تصریح کرد: بررسی نقاط ضعف دوره های گذشته در ارائه خدمات و هدف گذاری برای ارائه خدمات بهتر باید در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: خوشبختانه با وجود حجم بالای گردشگران ورودی از مسیر اسکله های لافت و پهل، شاهد نظم خوبی در ارائه خدمات هستیم.

فتح الهی خاطرنشان کرد: اماکن اقامتی مختلف، هتل ها، بومگردی ها، پارک ها و کمپ پارک ها در حال حاضر با بیشترین ظرفیت خود خدمات به گردشگران ارائه می کنند.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی صورت گرفته طی ماه های گذشته به نحوی بوده است از ابتدای تعطیلات تاکنون خوشبختانه هیچ حادثه جاده ای منجر به فوت را در جاده های جزیره مشاهده نکرده ایم.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: از هم اکنون باید برای ساماندهی و افزایش ایمنی و همچنین هدایت ترافیک جاده ای در مسیر برگشت گردشگران پیش بینی های لازم را انجام داد.

وی افزود: امیدواریم همسو با برنامه ریزی های انجام شده در دولت مردمی آیت الله رییسی برای مردم، ما نیز با ارائه خدمات مناسب به گردشگران خاطره خوشی از سفرهای نوروزی به جزیره زیبای قشم برای هموطنان به یادگار بماند.

همچنین قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم نیز در این جلسه اظهار کرد: با فروکش کردن موج های اصلی بیماری کرونا شاهد افزایش سفرها و تعداد گردشگران در سال های آینده خواهیم بود.

نوذر شفیعی ادامه داد: ساماندهی مسیرهای تردد و ترافیک خودروها برای ورود به جزیره قشم یکی از اولویت هایی است که باید با برنامه ریزی درباره آن تصمیماتی را اتخاذ کرد.

وی گفت: با توجه به امکانات موجود، خوشبختانه شاهد خدمات رسانی مناسبی در سطح جزیره قشم نسبت به بسیاری از نقاط کشور بوده ایم و از هم اکنون باید برای ترافیک برگشت گردشگران تدابیری اندیشید.

فرماندار شهرستان بندر خمیر نیز در این جلسه گفت: با هم افزایی و همکاری میان بخش های مختلف و با همراهی سازمان منطقه آزاد قشم، فعالیت های بسیاری خوبی برای ارائه خدمات به گردشگران انجام شده است.

میرهاشم خواستار ادامه داد: با همکاری بخش های مختلف و با بررسی تجربیات دوران گذشته می توانیم چالش های پیش رو را حذف کرده و به ارائه خدمات بهتر به گردشگران بپردازیم.

وی خدمات رسانی مناسب با هدف افزایش رضایتمندی مردم در دولت مردمی آیت الله رییسی را یکی از اولویت های تمامی بخش ها و دستگاه های دولتی دانست.

فرماندار شهرستان بندر خمیر در ادامه بر ضرورت بهسازی وضعیت جاده ورودی اسکله پهل، ساماندهی گیت های ورودی و مدیریت لندیگ کرافت ها جهت ارائه خدمات تاکید کرد.

وی خواستار خاطرنشان کرد: با استانداردسازی فعالیت ها، می توان اقداماتی جهت رضایتمندی بیشتر گردشگران اجرایی کرد.

براساس این گزارش در بخش دیگری از این جلسه دهقانی، معاون سیاسی فرماندار قشم، پورادیب، شهردار پهل، رحیمی هلری، شهردار لافت و برخی از روسای کمیته های خدمات اجرایی سفر قشم به بیان نظرات خود پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا