فرهنگی هنری

قشم یکی از شهرستان برتر کشور در تعدد کانون های مساجد

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم از انتخاب قشم به عنوان یکی از مناطق برتر کشور از نظر تعداد این نوع کانون ها خبر داد و گفت: همزمان با چهل و‌سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در رویداد ملی فهما ( فرهنگی و هنری مساجد ایران ) 1400 که با شعار « به توان مردم » در سطح بیش از 26 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر ایران اسلامی برگزار شد، قشم به عنوان یکی از 18 شهرستان برتر کشور انتخاب شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، حجت الاسلام محمد طاهری فرد افزود: در سومین رویداد ملی فهما پس از بررسی های جامع سامانه‌ای، هیات انتخاب این رویداد ضمن قدردانی از 429 شهرستان مشارکت ‌کننده در فهما 1400؛ مجموعا 18 شهرستان را به عنوان شهرستان‌های برتر درپنج سطح و براساس تعداد کانون‌های هر شهرستان معرفی کرد.
به گفته وی در سطح اول این رقابت ها از بین 252 شهرستان که از نظر آماری دارای حداکثر 50 کانون در سطح مساجد آن شهرستان هستند، قشم همراه با شهرستان‌های بروجن از استان چهار محال و بختیاری؛ اشکذر از استان یزد؛ شادگان از استان خوزستان، بیله سوار از استان اردبیل و آبادان از استان خوزستان به عنوان شهرستان های برتر معرفی شدند.
گفتنی است کانون های فرهنگی هنری مساجد از مراکز توانمند برای تحقق اهداف اصیل انقلاب اسلامی هستند که همیشه مطابق با شرایط و اقتضائات روز و بررسی و احصا نیازهای فرهنگی جامعه ایفاگر نقش سازنده در جامعه اسلامی بوده اند. حضور مطلوب و اثر بخش کانون های فرهنگی هنری در عرصه های مختلف با محوریت مساجد، به صورت خودجوش و برخاسته از انگیزه های متعهد و استعدهای ناب انقلابی مبین کارکردهای مفید و چند منظوره این ساختار تشکیلاتی منسجم و با قابلیت بالاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا