آخرین خبرها

گردن‌کشی نفتی‌ها برای کادر بهداشت و درمان قشم!

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: نفت فلات قاره قشم با توهین و تهدید، مستندات و برگه‌های تیمی که برای انجام تست کرونا به آنان مراجعه داشتند را پاره کرده‌‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از فارس، دکتر حمیدرضا بهزادی در جلسه ستاد کرونای این شهرستان اظهار داشت: اهانت و رفتار خارج از عرف شرکت نفت فلات قاره قشم با بازرسان و نمایندگان بهداشت ودرمان این جزیره قابل پذیرش نیست.

 وی افزود: این شرکت با توهین و تهدید، مستندات و برگه‌های تیمی که برای بررسی، انجام تست کرونا و غربالگری بهداشتی به آنان مراجعه داشتند را پاره کرده‌‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح کرد: چنین رفتارهای ناشایستی نسبت به کادر بهداشت را پیش از این نیز در شهرهای درگهان و طبل شاهد بوده‌ایم و قطعا موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کنیم.

بهزادی ادامه داد: عروسی‌ها، عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شناورهای فعال در اسکله ‌های گردشگری و همچنین خانه‌های اجاره‌ای فاقد مجوزی که در سطح جزیره فعال هستند، سه معضل عمده مقابله با گسترش کرونا در جزیره قشم بشمار می‌روند.

وی اضافه کرد: مقابله موثر با تجمعات نیازمند دستوری صریح و قاطع است زیرا هرگونه تجمع می‌تواند برای حوزه بهداشت و درمان شهرستان زیان بار باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: در حال حاضر 7 بیمار کرونایی در بیمارستان قشم بستری شده‌اند که 2 نفر از آنان بدحال بوده و مجموعا 106 نفر در جزیره قشم قرنطینه هستند.

بهزادی خاطرنشان کرد: در 2 روستای هلر و رمکان و شهر سوزا ویروس جهش یافته شناسایی شده است.

وی اظهار داشت: پشه آئدس تا کنون در جزیره قشم مشاهده نشده اما باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از آن در سراسر شهرستان اندیشیده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا