اخبار مهم

چشم انتظاری ۱۵ ساله ورزشکاران ‌قشم برای تکمیل یک ورزشگاه/ “سام و زال”‌ همچنان در کش و قوس وعده‌هاست

ورزشگاه سام و زال قشم همچنان در کش و قوس وعده‌هاست و ورزشکاران این جزیره در حدود ۱۵ سال است که چشم انتظار افتتاح تنها ورزشگاه استاندارد این شهرستان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از تسنیم، این طرح مهم ورزشی سال 1386 در شهرکی بنام سام و زال که هم اینک دور تا دور آن را خانه‌های مسکونی قرارگرفته جانمایی شد، اما ورزشکاران شهرستان قشم در حدود 15 سال است که منتظر افتتاح تنها ورزشگاه استاندارد این شهرستان هستند.

از زمان کلنگ زنی این طرح تاکنون بیش از 15 سال گذشته و بخش اصلی کارها هم در دوره دولت نهم انجام شد و در دولت کلید‌دار هم با فعالیتی لاک‌پشتی پیش رفت.

سلطانی‌فر: ورزشگاه نیمه تمام سام زال قشم تا پایان سال 99 به پایان می‌رسد  

این سخنان  وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید در بازدید از ورزشگاه نیمه تمام سام و زال شهر قشم است که در تاریخ 15 فروردین 1398 به صراحت از آماده‌سازی این پروژه تا پایان سال 1399 خبر داد.

مسعود سلطانی فر در این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تکمیل این طرح ورزشی به 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که قرار است به صورت مشارکتی و سهم مساوی توسط وزارت ورزش، استانداری هرمزگان و سازمان منطقه آزاد قشم تامین شود.

وی همچنین یادآور شد: امسال (سال 1398) سالن ورزشی و سکوهای مربوط به تماشاگران این مجموعه تکمیل می‌شود و در سال 99 هم زمین چمن مصنوعی و جایگاه یک‌هزار نفره تماشاچیان این مجموعه به بهره برداری می‌رسد.

هر چند این زمین ورزشی از ابتدا قرار بود برای حضور پنج‌هزار تماشاگر علاقمند به ورزش پر طرفدار فوتبال طراحی شود اما با توجه به سخنان وزیر سابق ورزش و جوانان، جایگاه یک هزار نفره تماشاچیان قرار بود تا سال 1399 به پایان برسد که همچنان اجرای این طرح در کش و قوس وعده و وعید مسئولان، سر در گُم باقیمانده است.

جدا از وزیر ورزش وقت مسئولان زیادی از این پروژه بازدید کردند و وعده و عیدهای زیادی برای تکمیل این پروژه داده‌اند، و آنطوری که مشخص است این مسئولان برای رفع موانع و بررسی پروژه‌های نیمه تمام به این جزیره سفر نمی‌کنند بلکه به بهانه بازدید از پروژه‌ها و با استفاده از منابع بیت‌المال و برای تغییر روحیه خود و گاها خانواده خود، در نیمه دوم سال که جزیره دارای آب و هوایی مطلوب و دلنشین است سفر می‌کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان: 10میلیارد تومان برای افتتاح پروژه ورزشگاه سام و زال قشم نیاز داریم    

با گذشت بیش از دو سال و نیم از گفته‌های وزیر وقت ورزش و جوانان، اینک با توجه به افزایش بالای تورم، این بار معاون وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران قشم و در تاریخ 24 خرداد 1400 اعلام کرد که اتمام این طرح ورزشی به 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

جمشید تقی‌زاده اظهار داشت: پیمانکار پروژه سالن سام و زال قشم با تاکید وزیر و دستوراتی داده شده، تا 15 روز آینده کار خود را شروع می‌کند.

وی افزود: اگر 10 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز از محل شرکت توسعه تخصیص یابد این پروژه مهم تا آخر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

تکمیل این پروژه ورزشی در زمان کلنگ‌زنی آن، با تخصیص سه میلیارد تومان امکان‌پذیر بود که متاسفانه علیرغم وعده‌های مسئولان تحقق نیافت و هر سال با توجه به تورم به میزان اعتبار مورد نیاز آن افزوده شده است.

فرماندار قشم: اعتبار 80 میلیارد ریالی ورزشگاه قشم کافی نیست      

فرماندار شهرستان قشم هم  از کافی نبودن اعتبار 80 میلیارد ریالی برای ادامه ساخت سالن ورزشی دوهزار و 500 نفره سام و زال از محل اعتبارات ملی خبر داد.

علیرضا نصری در نشست با معاون اجرایی شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور اظهار داشت: شهر قشم از زمین چمن فوتبال استاندارد بی بهره است و تکمیل این پروژه نیمه تمام با عمری برابر با عمر دو دولت هشت ساله، بسیار مهم و ضروری است.

وی ادامه داد:  این ورزشگاه با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی قشم در نیمه دوم هر سال می‌تواند برای برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سطح استانی و ملی مورد استفاده قرار گیرد.

تامین و  تکمیل اماکن ورزشی قشم در اولویت برنامه‌هاست  

معاون اجرایی شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم در این نشست با صراحت اعلام کرد که تامین و  تکمیل اماکن ورزشی شهرستان قشم در اولویت برنامه‌های این مجموعه قرار دارد.

شاهین درستکار با تاکید بر پیگیری تامین اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های ورزشی قشم اظهار داشت: اعتبارات مناسبی برای این امر در ((سال آینده)) پیش بینی شده است.

با توجه به سخنان وی، امسال هم نباید منتظر اقدامی در زمنیه راه‌اندازی ورزشگاه قشم باشیم و تکمیل ورزشگاه سام و زال قشم که در دولت نهم و دهم کلید خورد و به عنوان یکی از طرح‌های نیمه تمام به دولت یازدهم و دوازدهم رسید، احتمالاً در دولت سیزدهم هم در گیر و دار وعده و وعیدها گرفتار خواهد ماند.

پی نوشت: عکس تزیینی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا