اخبار مهم

آغاز به کار دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم

مدیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از خرید و نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم، توسط این سازمان با اعتباری نزدیک به 30 میلیارد ریال خبرد داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، حسین ناصری نژاد در تشریح این خبر گفت: با قرمز شدن وضعیت شهرستان قشم از نظر همه گیری ویروس کرونا و افزایش تعداد افراد بستری در بخش کووید 19، لزوم افزایش ظرفیت تامین اکسیژن بیش از پیش احساس می شد و نصب این دستگاه موجب افزایش 100 درصدی ظرفیت تولید اکسیژن در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون و با نصب دستگاه جدید، دو دستگاه اکسیژن ساز هرکدام با توان تولید 600 لیتر در دقیقه در بیمارستان موجود است.

به گفته ناصری نژاد این دستگاه پیش از نوروز توسط سازمان منطقه آزاد خریداری شده و به بیمارستان تحویل داده شده بود اما به دلیل ازدحام کار شرکت خدمات دهنده نصب آن با پیگیری ها و مذاکرات فراوان هم اکنون به سرانجام رسید.
وی بیان کرد: با افزیش شیوع کرونا در جزیره قشم و افزایش صعودی مبتلایان تمام تلاش دستگاه های اجرایی جزیره از جمله سازمان منطقه آزاد قشم در جهت کمک به کادر درمان در راستای مقابله با این ویروس منحوس به کار گرفته شده است.
ناصری نژاد از مردم نیز درخواست کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی به فکر سلامتی خود و سایر شهروندان باشند و از شیوع بیشتر این ویروس پیشگیری کنند.
وی در پایان از کارکنان بیمارستان پیامبراعظم قشم که در همراهی به منظور نصب و راه اندازی این دستگاه اهتمام ویژه ای به خرج دادند قدردانی نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا