اخبار مهم

ساماندهی معتادان متجاهر و رفع تاریکی معابر، معضلاتی که گوش شنوایی برای رفع آن ها نیست

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان قشم گفت: ساماندهی معتادان متجاهر، رفع تاریکی معابر و ایجاد بسترهای تامین امنیت نیازمند همراهی و همکاری همه مسئولان و نهادهای ذیربط است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، سرهنگ مجتبی راست‌خدیو در نشست خبری به مناسبت اعلام ویژه برنامه های گرامی داشت هفته ناجا با اشاره به اینکه امنیت مقوله ارزشمندی است که باید همه اعم از مردم و مسئولان برای پاسداشت آن پای کار باشند اظهار کرد: در راستای ایجاد امنیت پایدار در جامعه نیاز است تا هم مسئولان با ایجاد بسترهای لازم برای تامین امنیت وهم مردم با رعایت اصول پیشگیری و حراست از دارایی ها و اموال خود پلیس را یاری کنند.
وی افزود: مردم نباید اموال و دارایی های خود را در مشاعات ساختمان و بدون قفل و بست های لازم رها کرده و در دسترس سارقان قرار دهند.
سرپرست فرماندهی انتظامی قشم وجود معتادان متجاهر در سطح شهر و تاریکی معابر را یکی از مهمترین معضلات شهری عنوان کرد و افزود: متاسفانه با اینکه بارها این مشکلات مطرح شده است گوش شنوایی برای از رفع آن ها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در مبحث ساماندهی معتادان متجاهر ارگان های دیگری مانند بهزیستی و شهرداری متولی قانونی هستند تاکید کرد: در صورتی که سهمیه لازم برای کمپ های ماده 15 و 16 دریافت و در اختیار پلیس قرار داده شود، ما آمادگی داریم تا در جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر در راستای پیشگیری از سرقت های خرد و تامین امنیت پایدار ورود کنیم.
راست خدیو با اشاره به توانمندی پلیس برای پاکسازی فضای شهری از حضور معتادان متجاهر در کوتاهترین زمان افزود: معتادان بیمار تلقی می شوند و نیاز به درمان دارند اما به واسطه پیشگیری از سرقت های خرد و پاکسازی فضای شهری از حضور معتادان متجاهر پلیس آمادگی دارد ظرف 48 ساعت این ماموریت را انجام دهد.
وی تاریکی معابر را از دیگر مواردی برشمرد که نیاز به توجه مسئولان دارد و افزود: تامین بسترهای امنیت از مسئولیت هایی است که همه ارگان ها باید برای آن تلاش کنند و حضور پلیس نباید وسیله ای برای شانه خالی کردن دیگران از بار مسئولیت باشد تا محیطی امن برای همه مردم در جزیره زیبای قشم فراهم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا