آخرین خبرهااجتماعی

۲ مدرسه در قشم بهسازی شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی و توسعه مراکز فرهنگی و در آغاز طرح بهسازی و نوسازی مدارس شهر و روستای قشم، ۲ مدرسه با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون ریال در قشم بهسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مرتضی شیخ زاده افزود: در اولین قدم، فضای کلاس آموزشی، مدارس ابتدایی و متوسطه فرهنگ تعمیر و بازسازی شد و این روند برای دیگر مدارس نیز ادامه دارد.

وی احداث، توسعه و تجهیز مراکز دینی، فرهنگی و هنری را به عنوان مسوولیت اجتماعی سازمان بیان و تصریح کرد:  علاوه بر توجه به مدارس قشم، به منظور تامین آرامش مبلغان دینی، تعمیر و بازسازی خانه عالم در روستای گوران نیز انجام شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم ادامه داد: تهدید کرونا به فرصتی برای ظرفیت سنجی و نیازسنجی تبدیل شد تا میزان توسعه یافتگی و موارد ضروری برای افزایش سطح حوزه آموزش و پرورش تعیین و نسبت به انجام آن اقدام شود.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد قشم بر اساس انجام رسالت خود در جزیره قشم توجه ویژه‌ای برای تخصیص اعتبارات در حوزه تجهیز مدارس شهری و روستایی در سال جاری دارد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا