آخرین خبرهااقتصادیگزارش

۴۰۰ میلیارد ریال برای گازرسانی قشم هزینه شد

رییس اداره گاز شهرستان قشم گفت: برای اولین بار و در دولت تدبیر و امید، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح گازرسانی قشم هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، سید الیاس هاشمی افزود: این میزان اعتبار، در بخش روستایی ۲۰ درصد و در بخش شهری نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: طرح گازرسانی از سال ۹۲ با راه اندازی کارخانه سیمان و خط ایستگاه گاز در قشم آغاز شد و تا پایان امسال در شهر درگهان و  روستاهای هُلُر و کووه‌ای در این جزیره اجرا می‌شود.

رییس اداره گاز قشم تصریح کرد:با تحقق این طرح، پنجهزار خانوار شهری و روستایی زیر پوشش گازخانگی قرار می‌گیرند.

هاشمی افزود: هم‌اینک یکهزار و ۵۰۰ علمک گاز در شهر درگهان و روستاهای اطراف آن نصب شده است که تا پایان سال به سه‌هزار و ۵۰۰ علمک می‌رسد.

وی ادامه داد: شبکه انتقال گاز درگهان، هلر و کووه‌ای ۱۲۰ کیلومتر است و تاکنون ۳۳۰ مشترک خانگی و ۴۲ مشترک تجاری و اداری در حال استفاده از نعمت گاز طبیعی هستند و برای رفاه حال مردم این منطقه، واحد امور مشترکین و امداد گاز درگهان فعال شده است.

رییس اداره گاز قشم اظهار کرد: همچنین شبکه توزیع گاز در شهر قشم  ۱۵ کیلومتر است که در مرحله‌ اول ۴۷۲ علمک در شهرک سام و زال قشم نصب شد.

وی افزود: پیشبینی می‌شود تا پایان شهریور سال آتی تعداد علمک‌های نصب شده در قشم به چهار هزار افزایش یابد که قابلیت تامین گاز ۱۲ هزار مشترک را داراست.

هاشمی گفت: به دلیل استقبال کم مردم شهر قشم، از ظرفیت ۲ هزار مشترک، تا کنون ۵۰ مشترک خانگی و ۱۵ مشترک تجاری این شهر از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

وی افزود: سال آینده نیز، شهر سوزا و روستاهای اطراف آن از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا