آخرین خبرها

لزوم تسریع توسعه شبکه ملی اطلاعات/ گره‌زدن مسائل کشور به انتخابات آمریکا اشتباه است

امام جمعه قشم گفت: گره‌زدن اقتصاد و مسائل کشور به انتخابات آمریکا اشتباه است زیرا هر که پیروز شود در چارچوب اصول و سیاست مصوب این کشور عمل می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: هر کجا اقتصاد و مسائل خود را مشروط دانسته‌ایم زیان‌بار بوده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌ها و توان ملی، افزود: مسائل کشور را نباید مشروط به انتخابات دشمنان دانست چرا که ثمره آن از دست رفتن فرصت‌ها خواهد بود.

امام جمعه شهرستان قشم غفلت از امکانات و ظرفیت‌های درونی را اشتباه دانست و تصریح کرد: نتیجه انتخابات آمریکا هر چه که باشد سیاست کلی آنان یکی است و مطابق با اصول مصوب خود عمل خواهند کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم ادامه داد: سفرهای رئیس مجلس به استان‌ها را به فال نیک می‌گیرم چرا که یکی از وظایف مجلس در کنار تصویب قوانین، نظارت است و شیوه کارآمد آن نیز بازدید میدانی و صحت سنجی گزارشات است.

وی اضافه کرد: ارائه آمار غلط توسط مدیران استان‌ها و شهرستان‌ها به مرکز یکی از معضلات به شمار می‌رود و مسوولان رده بالا نیز بر اساس این آمار احیانا نادرست تصمیم‌گیری می‌کنند.

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: نظارت میدانی مجلس می‌تواند باعث امیدواری مردم باشد همانگونه که ریاست قوه قضائیه حدود یک سال است چنین اقدامی را شروع کرده و مورد تاکید رهبری نیز می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم تصریح کرد: آموزش مجازی حقیقتی است که وارد مراکز تربیتی و پرورشی کشور شده است؛ هر چند ویروس کرونا آن را تسریع کرده اما با نبود این ویروس نیز تا حدود ۱۰ سال آینده باید به چنین آموزش‌هایی روی می‌آوردیم.

وی تاکید کرد: زیرساخت‌های آموزش مجازی و عدالت آموزشی بویژه برای روستاها و مناطق محروم باید فراهم شود چرا که دانش آموزان بر اساس همین آموزش در رقابت ورودی دانشگاه و سایر حوزه‌ها شرکت می‌کند و فقدان عدالت آموزشی باعث عقب ماندگی آنان می‌شود.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: والدین نیز باید مراقبت لازم را به عمل آورند و سواد رسانه‌ای خود را ارتقاء دهند تا از لغزش‌های احتمالی در آموزش مجازی پیشگیری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم ابراز داشت: راه‌اندازی و توسعه شبکه ملی اطلاعات توسط دولت باید تسریع شود تا فضایی کاملا امن و مطمئن را حداقل در عرصه آموزشی داشته باشیم.

وی بار دیگر اهانت نشریه فرانسوی به خاتم الانبیا(ص) را محکوم کرد و گفت: امروزه تمام ادیان و کتب آسمانی مدیون رسول الله هستند که آنان را تائید کرده و پذیرفته است.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: سازمان‌های بین‌المللی اسلامی و مسوولان کشور تلاش‌های صریح، قاطعانه و شجاعانه در برابر این اقدامات مذبوحانه داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم با اشاره به معارف بلند نهج البلاغه، افزود: ترس بی جا همراه با ناامیدی و زیان است و شرم و کم رویی بی جا نیز باعث محرومیت انسان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا