آخرین خبرهادسته‌بندی نشده

آموزش ۱۶۱۴ هنرجو در رشته های فنی و حرفه ای در سال ۹۸ قشم

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم از آموزش افزون بر یک هزار و 614 نفر در سال گذشته در قالب برنامه های آموزش فنی و حرفه ای در جزیره قشم خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، سلیمان رنجبری روز دوشنبه با اعلام این مطلب گفت: برای آموزش این تعداد افراد بالغ بر ۳۳۲هزار و۴۰۰  ساعت، زمان صرف شده است.
وی رشته های آموزشی این افراد را سه حوزه صنعت، خدمات و شیلات اعلام کرد و یادآور شد: در سال ۹۸ بالغ بر ۵۰۵ نفر در جزیره قشم در حوزه صنعت در قالب دوره های فنی حرفه ای آموزش دیده اند.
به گفته وی زمان صرف شده برای این تعداد افراد افزون بر ۱۴۷هزار و ۶۰۲ ساعت بوده است.
رنجبری تعداد افراد آموزش دیده در حوزه خدمات را در سال گذشته از طریق دوره های فنی حرفه ای در جزیره قشم ۱۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: برای آموزش این تعداد افراد نیز افزون بر ۱۷هزار و ۶۲۰ ساعت، زمان صرف شده است.
وی درخصوص آموزش افراد در حوزه شیلات جزیره قشم نیز گفت: در این حوزه در سال گذشته با صرف افزون بر پنج هزار و ۷۶۰ ساعت، ۶۱ نفر در دوره های فنی حرفه ای آموزش های لازم را فرا گرفته اند.  
رنجبری تعداد افراد آموزش دیده در آموزشگاه های آزاد قشم را هم در سال گذشته ۸۶۵ نفر اعلام کرد و یادآور شد: این افراد با صرف ۱۵۸هزار و ۱۶۸ ساعت در قالب ۵۰ دوره، آموزش های مختلف را فرا گرفتند.
به گفته وی این آموزش ها در ۱۲ آموزشگاه آزاد قشم در رشته های آرایشگری، طراحی دوخت، غواصی، ماساژدرمانی، رایانه، حسابداری و طلاسازی انجام شده است.   
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم  مکان برگزاری بقیه دوره های آموزشی را کلاس های سیار، کارگاه ها و آموزش های ضمن کار اعلام کرد. 
رنجبری با اشاره به تفاهم نامه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور  در دی ماه ۹۸ که به منظور ارتقاء کیفیت و کمیت این آموزش ها در قشم  به امضا رسید، گفت: براساس این تفاهم نامه، کارگروهی متشکل از کارشناسان منطقه آزاد قشم و کارشناسان سازمان فنی حرفه ای کشور و استان هرمزگان تشکیل و براساس نیازهای آموزشی اعلام شده از سوی اداره کل صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم، برنامه ریزی های لازم جهت ارائه آموزش ها به انجام خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا