آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشده در سومین نشست بررسی ظرفیت های اقتصادی قشم برای نقش آفرینی در تفاهم میان ایران و چین عنوان شد؛

طراحی و تدوین برنامه های قشم باید با نگاه بین المللی همراه شود

سومین نشست بررسی ظرفیت های اقتصادی قشم برای نقش آفرینی در تفاهم میان ایران و چین باهدف بررسی تاثیرات این تفاهم نامه بر سیاست گذاری ها و آینده توسعه ای منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در این نشست ، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مشاوران، معاونان و مدیران این سازمان حضور داشتند.
این جلسه با سه دستور کار شامل؛ بررسی نقطه‌نظرات مشاوران، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم  در خصوص تفاهم نامه ایران و چین، تدوین برنامه هفتم توسعه کشور و آیین نامه اجرایی ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برگزار شد.
 خوانش پیشنهادات مشاوران، معاونان و مدیران، تاثیر تفاهم نامه ایران و چین در برنامه هفتم و نقشی که کشور چین در اجرایی شدن این برنامه ممکن است داشته باشد، بررسی وجوه مشترک تفاهم نامه مذکور با پروژه یک کمربند یک راه، مقایسه جایگاه دو کشور ایران و چین در حوزه های مختلف در سطح جهان بخشی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
توجه به موضوعاتی مانند مسایل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی منطقه و تاثیراتی که این تفاهم نامه بر آن ها خواهد داشت، از مواردی بود که مورد تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت.
بررسی مفاد آیین نامه اجرایی ماده ۶۵ قانون احکام دائمی و مزایا و معایبی که در این آیین نامه برای مناطق آزاد و به ویژه منطقه آزاد قشم متصور است، نیز مبحث دیگری بود که توسط مشاوران، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم به بحث و گفتگو گذاشته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا