آخرین خبرهااجتماعی امام‌جمعه قشم:

نماز جمعه کنگره وحدت‌بخش جامعه اسلامی است

امام‌جمعه شهرستان قشم گفت: فریضه مهم نماز جمعه در حقیقت کنگره‌ای وحدت‌بخش برای جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام والسلمین میثم تارم در دیدار با مسئولان این شهرستان با اشاره به پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب، اظهار داشت: این فریضه نقش مهمی در تبیین افکار عمومی، مسائل دینی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایران و تحولات جهانی داشته و دارد.

وی با تاکید بر اینکه فقهای شیعه، نماز جمعه را یک منصب ولایی، حکومتی و انتصابی می‌دانند، افزود: امامت جمعه به‌ عهده امامان معصوم (ع) و در غیبت آنان به عهده ولی امر مسلمین است کما اینکه امامان جمعه مراکز استان‌ها مستقیما از سوی مقام معظم رهبری و شهرستان‌ها با نظر شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه و با تائید رهبر معظم انقلاب منصوب می‌شوند.

امام جمعه شهرستان قشم، امامان جمعه را سخنگوی نظام و ولایت معرفی کرد و افزود: مشروعیت اقامه نماز جمعه براساس حکم تنفیذی ولی امرمسلمین محقق می‌شود و هیچ کس نمی‌تواند بدون داشتن این حکم، اقدام به برپایی این نماز عبادی سیاسی کند.

به گفته تارم، امام جمعه با پرهیز از جناح بازی‌ها و گرایش به یک طرف خاص باید جایگاه وحدت را در حوزه ماموریتش حفظ کند و در غیر این صورت، جامعه با تفرقه و دودستگی همراه خواهد شد.

فرماندار شهرستان قشم نیز در ادامه این دیدار، گفت: نماز جمعه در حقیقت یک رسانه بین‌المللی است و مردم در این آئین از شرایط روز جامعه آگاه می‌شوند.

علیرضا نصری، اظهار داشت: فرماندهی امام جمعه در حوزه قرارگاه فرهنگی نماز جمعه، جامعه را به سوی وحدت، همدلی، پاسداری از ارزش‌های انقلاب و ایستادگی در مقابل کشورهای استکباری رهنمون می‌سازد.

به گفته فرماندار شهرستان قشم، دشمنی استکبار جهانی با آئین عبادی – سیاسی نماز جمعه به‌واسطه کارایی و پویایی این فریضه و نقش وحدت‌بخش آن در جامعه است.

وی موقعیت ارزشمند وحدت و همدلی در شهرستان قشم را مدیون نقش امام جمعه شهرستان قشم برشمرد و تصریح کرد: امروز همه امور این شهرستان به دور از حاشیه پردازی‌ها در حال انجام است و این موفقیت در سایه رهنمودهای امام جمعه محقق شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا