آخرین خبرهااجتماعیگزارش

۱۹ روستای قشم از راه آسفالته بهره‌مند شدند

۲۵۵ هزار مترمربع معبر از راه‌های ۱۹ روستای شهرستان قشم در سال ۱۳۹۸ با بیش از ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار آسفالت شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این امر بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین این سازمان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اجرا شد.

فرج طهماسبی دیزج افزود: با اجرای این طرح معابر روستاهای جی‌جیان، گورزین، زینبی، لافت، توریان، کوشه، رمکان، کووه ای و تنبان از بخش مرکزی آسفالت شد.

وی ادامه داد: روستاهای چاهو شرقی و غربی، سرریگ، طبل، سهیلی و دهخدا نیز زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: معبرهای روستاهای زیرانگ، شیب دراز، مسن و دیرستان از بخش شهاب نیز ساتل گذشته آسفالت شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا