آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیایرانگزارش در سه ماهه ابتدایی سال جاری رقم خورد؛

صادرات بیش از 38 میلیون دلار منطقه آزاد قشم در فصل بهار / رشد بیش از 300 درصدی صادرات منطقه آزاد قشم به خارج از کشور

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات 34 میلیون و 549 هزار دلار محصولات تولیدی این منطقه به خارج از کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری تسنیم محمد مهدی برنجی گفت: این میزان صادرات محصولات تولیدی قشم مربوط به سه ماهه نخست سال جاری می شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل 312 درصد داشته است.
وی اظهار کرد: حدود 27 میلیون دلار از صادرات صورت گرفته به خارج از کشور مربوط به صادرات سکوی گازی به منطقه ویژه پارس انرژی توسط یکی از شرکت های فعال در منطقه آزاد قشم است.
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در سه ماهه ابتدایی امسال معادل 4 میلیون و 210 هزار دلار نیز به داخل کشور صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته (3 میلیون و 849 هزار دلار) بیش از 9 درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته برنجی؛ در فصل بهار سال جاری همچنین معادل 2 میلیون و 437 هزار دلار واردات به منطقه آزاد قشم صورت گرفته که این رقم نسبت به سه ماهه ابتدایی سال گذشته (15 میلیون و 72 هزار دلار) حدود 83 درصد کاهش پیدا کرده است.
او ادامه داد: هم اینک بیش از 190 شرکت تولیدی در چهار شهرک صنعتی تولا، فجر، کاوه و سوزا فعالیت می کنند که محصولات تولیدی خود را در بخش های ماهی خُشک، شمش روی، دستگاه آنالایزر گاز، شناورهای فلزی، اُدکلن، سیمان و کلینکر، سیگار، کامپند پلی اتیلن، ماهی و میگو را صادر می کنند.
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: محصولات تولیدی در واحدهای صنعتی قشم به امارات متحده عربی، سومالی، پاکستان، شارجه و دیگر مناطق آزاد کشور صادر می شود.
بنا به این گزارش هم اینک بیش از 190 شرکت با جمعیت 4 هزار و 505 نیروی کار در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد قشم فعالیت می کنند.
جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت با داشتن ظرفیت فراوان نفت و گاز، موقعیت بسیار ارزشمند صنایع دریایی، موقعیت ویژه در بخش گردشگری و بازار مناسب خرید در جنوب ایران واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا