آخرین خبرهااقتصادی

آغاز پرداخت وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در منطقه آزاد قشم / ۵۰۱ بنگاه اقتصادی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی شدند

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم گفت: از ۵۰۱ مجموعه اقتصادی و تولیدی که مشمول استفاده از تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این محدوده تاکنون ۱۹ بنگاه برای دریافت تسهیلات به بانک‌های قشم معرفی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم در قشم، سلیمان رنجبری اظهار کرد: از 501 مجموعه اقتصادی و تولیدی که مشمول استفاده از تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در محدوده منطقه آزاد قشم، تاکنون 19 بنگاه برای دریافت تسهیلات به بانک‌های قشم معرفی شده‌اند.

وی افزود: سایر بنگاه‌های اقتصادی تا پایان خردادماه 1399 فرصت دارند با بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه کارا، فرآیند ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا را تکمیل کنند.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در جلسه‌ای که مدتی قبل دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با معاون اول رئیس جمهور داشتند موضوع تسری کلیه تمهیدات، امکانات، تسهیلات و مشوق‌های مصوب هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا به دارندگان مجزو فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه و اختصاص بخشی از اعتبار 50 هزار میلیارد تومانی تسهیلات کم بهره از منابع داخلی بانک‌ها برای کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا در مناطق آزاد مطرح شد که مورد موافقت و تاکید قرار گرفت.

به گفته مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم؛ در همین راستا فعالین اقتصادی محدوده منطقه آزاد قشم که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند می‌توانند مشابه فعالین اقتصادی مستقر در سرزمین اصلی از تسهیلات مربوطه بهره‌مند شوند.

رنجبری اضافه کرد: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، 501 مجموعه از صاحبان واحدهای کسب و کار و تعاونی مشمول طرح کارفرمایی و خویش فرمایی در محدوده منطقه آزاد قشم که در رسته های 13 گانه مصوب فعالیت دارند و مشمول این تسهیلات شده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون 19 بنگاه اقتصادی به هفت بانک عامل  برای دریافت این تسهیلات حمایتی معرفی شده‌اند که مراحل پایانی پرداخت وام به آن‌ها در حال انجام است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا با سود 12 درصد به بنگاه‌های اقتصادی که نیروی کار خود را تعدیل نکرده اند، پرداخت می‌شود و بازپرداخت این تسهیلات با سه ماه تنفس از مهرماه آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا