آخرین خبرهااجتماعیگزارش

طرح هر پایگاه بسیج یک «رسانه» در قشم اجرا می‌شود

مسؤول بسیج رسانه قشم از اجرای طرح «هر پایگاه بسیج، یک رسانه» در این شهرستان خبر داد و گفت: ضریب نفوذ نیروهای انقلاب در نبرد رسانه‌ای باید تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، مجتبی نوزرنژاد اظهار داشت: سواد رسانه‌ای را می‌توان از برترین نوع دانش برشمرد چرا که با برخورداری از این علم و پیاده‌سازی آن در جامعه می‌توان سایر علوم و ارزش‌های بشری را راهبری و تعالی بخشید.

وی افزود: در این راستا تخصص، تعهد و اسلام‌گرایی باید به عنوان یک اصل زیربنایی قرار بگیرد چرا که سواد رسانه‌ای همچون بسیاری از ابزارها دارای جنبه خیر و شر می‌باشد.

مسؤول بسیج رسانه قشم تصریح کرد: بسیج رسانه ساختاری فراسازمانی است که قابلیت ارتقای سواد رسانه‌ای توام با اسلام‌گرایی در جامعه را دارد و ایفای نقش موثر آن به تقویت روحیه انقلابی‌ و تحقق اسناد راهبردی بالادستی همچون بیانیه گام دوم انقلاب می‌انجامد.

نوزرنژاد ادامه داد: در گام نخست باید برداشتی درست از کارکردها و رسالت آن در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در اذهان ایجاد شود.

وی اضافه کرد: توام با این گام، تدوین سند چشم‌انداز راهبردی بر منبای شرایط کاملا بومی از اولویت‌هایی است که مد نظر قرار گرفته و مطالعات مقدماتی آن در حال انجام است.

مسؤول بسیج رسانه قشم با بیان اینکه گام‌های بعدی به تبع سند راهبردی تدوین و پیاده‌سازی خواهد شد، ابراز داشت: از نیازهای ابتدایی تقویت بسیج رسانه در قشم با توجه به نشست‌های مشورتی با رده بالادستی در مرکز استان، پرداخت ویژه به سواد رسانه‌ای در سطح پایگاه‌های بسیج به عنوان شالوده کار می‌باشد.

نوزرنژاد گفت: در همین راستا طرح «هر پایگاه یک رسانه» در جزیره قشم اجرا خواهد شد که در این طرح هر پایگاه و اقشار مختلف بسیج حداقل یک نیرو را جهت آموزش‌های تخصصی حوزه رسانه در اختیار بسیج رسانه قرار می‌دهند.

وی عنوان کرد: در افق بلند مدت، این بسیجی به عنوان راهبر رسانه‌ای پایگاه و محله ایفای نقش خواهد داشت و از مجرای این طرح علاوه بر کادرسازی و افزایش ضریب نفوذ نیروهای انقلابی در نبرد رسانه‌ای، مشکلات محلات مختلف به شیوه‌ای موثر تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

مسؤول بسیج رسانه قشم افزود: کمبود آب آشامیدنی در غرب جزیره قشم یکی از عمده معضلاتی است که انعکاس آن مطالبه جمع کثیری از مردم بویژه در روستای سلخ است.

نوزرنژاد خاطرنشان کرد: بسیج رسانه بنابر رسالت خود در صورت برطرف نشدن این مشکل طی روزهای آتی، رزمایشی را برای بازتاب رسانه‌ای گسترده آن اجرا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا