آخرین خبرهااجتماعیاقتصادی

تعطیلی یک هفته ای اسکله های گردشگری و بازارها و مجتمع های مسقف قشم

فرماندار شهرستان قشم گفت: اسکله های گردشگری، خانه های بومگردی، بازارها و مجتمع های مسقف به مدت یک هفته تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایسنا، علیرضا نصری افزود: فرهنگ سازی و جلب همراهی مردم مهم ترین نکته حائز اهمیت برای کنترل و قطع زنجیره انتقال کرونا است.

وی با بیان اینکه اسکله های گردشگری، خانه های بومگردی، بازارها و مجتمع های مسقف به مدت یک هفته تعطیل است، اظهار کرد: هیچ گونه آئین عروسی، عزاداری، عبادی، سیاسی، مذهبی و تجمع های فرهنگی،  اقتصادی،  ورزشی تشکیل نشود.

نصری بیان کرد: دستگاه قضایی با کسانی که اقدام به نقض محدودیت های اعلام شده کرده و موجب تهدید سلامت عمومی شوند، مدارا نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه برای کنترل ورود و خروج شهر و روستاها نیروهای  بسیجی همکاری می کنند، اظهار کرد: ورود امامان جمعه شهرستان و اهل سنت شهر قشم به موضوع پیشگیری و کنترل کرونا ارزشمند بوده و نیازمند نفوذ  کلام این بزرگواران در ادامه راه هستیم.

فرماندار شهرستان قشم ادامه داد: آزمون های دانشگاهی و پایه نهم متوسط اول  بصورت غیر حضوری و برخط و پایه دوازدهم حضوری انجام می شود.

وی بیان کرد: خود مراقبتی، رعایت پروتکل های بهداشتی، ماندن در خانه و پرهیز از تردد غیر ضرور همچنان مهم ترین گزینه های پیش رو برای محافظت از سلامت شخصی و عمومی است و از همه اقشار میخواهیم نسبت به رعایت آن حساس  باشند.

نصری اظهار کرد: برنامه های نظارت بر صنوف مختلف با همکاری بسیج، اداره صنعت، معدن و تجارت و سازمان منطقه آزاد با دقت و شدت بیشتری انجام شود.

وی اضافه کرد: با  کسانی که از نیروی کار غیر مجاز بیگانه استفاده کنند برخورد خواهد شد وپایگاه دریابانی و نیروی انتظامی مامور جمع آوری و طرد این افراد از شهرستان هستند

فرماندار شهرستان قشم اضافه کرد: مشاغل آسیب دیده از کرونا می توانند با ثبت نام در سامانه کارا از تسهیلات جبرانی تا سقف ۱۶۰ میلیون ریال به ازای هر کارگر بیمه شده توسط کارفرما در این مدت‌، استفاده کنند.

نصری در پایان گفت:  محدودیت های اعلام شده به مدت یک هفته و برای قطع زنجیره جهش یافته ویروس کرونا همزمان در همه شهرستان ها بنا به دستور مقام عالی اجرایی استان اعمال می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا