آخرین خبرهااجتماعی

رد پای «کووید» در نانوایی‌/ وزارت بهداشت مسؤولان محلی را محرم بداند

رئیس شورای اسلامی شهر سوزا گفت: فردی مشکوک به کووید-۱۹ در نانوایی این شهر مشغول به کار است و بواسطه عدم ارائه آمار و اطلاعات رسمی قادر به برخورد با وی نیستیم.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس در قشم ، ابراهیم ملاحی اظهار داشت: شبکه بهداشت بنابر دستور وزارت بهداشت در روزهای اخیر آمار مبتلایان به کووید-۱۹ را اعلام نمی‌کند.

وی با بیان اینکه چنین اقدامی آسیب‌هایی را به همراه داشته، افزود: حداقل باید مسوولان محلی نظیر شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در جریان آمار و اطلاعات مبتلایان قرار بگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر سوزا تصریح کرد: خانواری که پدر خانواده بواسطه ابتلا به کرونا در آی‌سی‌یو(ICU) بستری است و اعلام شده که افراد خانواده نیز مثبت هستند و نیازی به آزمایش نیست به راحتی در شهر تردد دارند.

ملاحی ادامه داد: از این افراد می‌خواهیم از تردد در شهر پرهیز کنند اما چون مدرک و آمار رسمی در اختیارمان قرار نگرفته قدرت لازم برای مقابله را نداریم و تذکرات می‌تواند به تنش و درگیری منجر شود.

وی اضافه کرد: فرزند این خانواده در نانوایی مشغول به کار است و تذکرات را تهمت دانسته می‌گوید مدرکی وجود ندارد و من روال معمول زندگی خود را طی می‌کنم.

رئیس شورای شهر سوزا ابراز داشت: شورا و شهردار ماشین و راننده‌ای را برای خرید نیازهای ضروری تمامی خانوارهای مبتلا در نظر گرفته اما در رویه موجود کارایی لازم را ندارد.

ملاحی با بیان اینکه سلامت جامعه را نباید به وجدان افراد واگذار کرد، گفت: به این شیوه نمی‌توان کرونا را مهار کرد و بستر برای ابتلای کل جامعه فراهم آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا