اخبار مهم رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

تخلف تحت هرشرایطی قابل قبول نیست

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: گرچه ممکن است در کار اشتباه پیش بیاید ولی من تخلف را تحت هرشرایط نمی پذیرم.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در هشتمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پساکرونا منطقه آزاد قشم در محل مرکز بین المللی رشد قشم افزود: قرار نیست عده ای با جان و دل کار بکنند و از وقت خانواده و زندگی شان بزنند و خالصانه خدمت بکنند ولی یک عده دیگر بیایند و مرتکب تخلفات مالی بشوند و وجهه سازمان را از بین ببرند.
وی با اشاره به اینکه برای مبارزه با هرگونه فساد و تخلف اداری سیستم مالی و اداری سازمان منطقه آزاد قشم تا پایان نیمه اول امسال کاملا مکانیزه می شود شرط  ادامه کار هر مدیر فعلی و مدیران بعدی را در این سازمان اعلام دقیق دارایی آنها دانست و گفت: من به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان پیشگام اعلام دارایی شده و مدیران سازمان نیز نسبت به اعلام دارایی های خود اقدام نموده اند.

مومنی گفت: شفاف سازی برای مقابله با تخلفات بطور قطع نیازمند ابزار کارآمد است که مکانیزه شدن سیستم های مدیریتی سازمان از اساسی ترین این ابزارهاست.

مومنی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام هفتگی پیشرفت پروژه های 18گانه سازمان منطقه آزاد قشم را نشانه ای از اهتمام این سازمان برای به نتیجه رساندن آنها تا پایان دولت فعلی اعلام کرد و یادآور شد: عملکرد درآمد – هزینه سازمان را نیز ماهیانه بررسی می کنیم تا بتوانیم برای ماه بعد تصمیم گیری درست بکنیم.

وی امسال و سال بعد را یک فرصت مناسب برای سازندگی و شکوفایی اقتصاد منطقه آزاد قشم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اعلام سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری ستاد جهش تولید در معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت خود را شروع کرده است.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود جذب سرمایه گذاران را به منطقه آزاد قشم یک رسالت حتمی برای این سازمان خواند و  یادآور شد: من به همه مدیران سازمان بخصوص معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری تاکید می کنم منتظر نشوید سرمایه گذاران به طرف شما بیایند بلکه خودتان بروید دنبال سرمایه گذاران و آنها را تشویق به سرمایه گذاری در قشم بکنید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با اشاره به دلایل عدم توفیق مناطق آزاد کشور نسبت به توجه نکردن به ریشه های مشکلات ساختاری این مناطق در تاسیس مناطق ازاد جدید هشدار داد و گفت: توسعه و آبادانی مناطق آزاد فعلی بهتر از افزایش تعداد مناطق آزاد کشور است.

براساس این گزارش  معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در این نشست خدمت به مردم جزیره قشم را افتخاری برای  خود و سازمان منطقه آزاد قشم دانست و گفت: وظیفه خودم می دانم که از تک تک انسان های بزرگی که آجر روی آجر گذاشتند و منطقه آزاد قشم را به این درجه از توسعه و پیشرفت رساندند، تقدیر کنم.

دکتر جعفر آهنگران با اشاره به آشنایی طولانی خود از روند مدیریتی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: گرچه در برخی مقاطع ضعف مدیریت در این سازمان به اعتبار آن ضربه زد اما با آمدن مهندس مومنی از سال 92 اعتبار سازمان منطقه آزاد قشم احیا شد که این به نظر من بزرگترین دستاورد سازمان در بعد از آن  مقطع زمانی بود.  

وی گفت: مهندس مومنی در بدترین شرایط مسئولیت را در این سازمان بعهده گرفت و با مدیریت منحصربفرد خود در طول این سال ها کارهای بزرگی انجام داد که نجات سواحل قشم از مهم ترین آنها بشمار می رود.

آهنگران اجرای پروژه های عظیم در قشم را از دیگر اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم به رهبری مهندس مومنی خواند و تصریح کرد: ارزش این پروژه ها تا پایان سال 99 و تا قبل از خرداد 1400به 300هزار میلیارد ریال بالغ می شود که در تاریخ مناطق آزاد کشور یک رکورد است.

به گفته وی سال 1400 سال تغییر بنیادی چهره قشم خواهد بود و بطور قطع این موضوع در اقتصاد ملی کشور تاثیرات شگرفی خواهد گذاشت.

وی پروژه های در دست اجرای منطقه آزاد قشم را افتخاری در کارنامه دولت و کارنامه مدیرعامل سازمان دانست و گفت: مهندس مومنی بیشترین حضور را در جزیره قشم دارد و دکتر بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از مدیریت و پروژه های منطقه ازاد قشم رضایت کامل دارند.

بنا بر این گزارش مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست  آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا را در قشم تشریح کرد و ناصر ذاکری سرپرست مدیریت طرح و برنامه و  فرامرز مومنی مدیر عامل شرکت آب و برق و تاسیسات قشم هم گزارشی از حوزه مدیریت خود ارائه کردند.


لازم به ذکر است در حاشیه هشتمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم در حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان و جمعی از مشاوران، معاونان و مدیران در محل مرکز بین المللی رشد قشم از پیراهن سيلينگ قايق هاي بادباني بمناسبت آزادسازی خرمشهر با شعار « خرمشهر نماد مقاومت» رونمایی شد.

گفتنی است، جامعه سیلینگ خلیج فارس به عنوان اولین مجمع تخصصی ورزشی دریایی کشور در حال حاضر متشکل از هیئت قایقرانی استان هرمزگان ، هیئت قایقرانی استان بوشهر ، هیئت قایقرانی منطقه آزاد قشم، هیئت قایقرانی منطقه آزاد کیش و هیئت قایقرانی بندرلنگه، است.

 سیلینگ (بادبانی) از اولین المپیک (آتن 1896) در تمامی ادوار المپیک حضور داشته است و هم اکنون یکی از پرمدال آورترین رشته های ورزشی حاضر در این رقابت هاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا