آخرین خبرهااجتماعیدسته‌بندی نشدهگردشگری جلسه فوق العاده ستاد تسهیلات نوروزی سفر قشم باهدف بررسی پروتکل های بهداشتی برای تعطیلات عید سعید فطر برگزار شد؛

اهمیت سلامت ساکنین جزیره، اولویت نخست منطقه آزاد قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم باهدف بررسی پروتکل های بهداشتی به مناسبت نزدیک شدن تعطیلات عید سعید فطر دستور تشکیل جلسه فوری داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در این جلسه که عصر امروز ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و جمعی از معاونان، مشاوران و مدیران سازمانی و شهرستان برگزار شد، دکتربهزادی به ارایه راهکارهایی برای مدیریت بهتر ورود گردشگران و تردد ساکنان پرداخت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با قدردانی از حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاونان و مدیران این سازمان برای کمک به کادر بهداشت و درمان برای ارتقا ضریب سلامت ساکنان جزیره بیان داشت: در چهار ماه ونیم ازآغاز شیوع بیماری کووید ۱۹، با وجود این که نخستین بیمار مبتلا در استان هرمزگان از قشم بود، ما توانستیم مدیریت خوبی در کنترل شیوع و درمان بیماران داشته باشیم.
وی ادامه داد: اما متاسفانه در هفته اخیر تعداد بیماران در این منطقه به دلایل گوناگون رو به ازدیاد گذاشته و نیاز به اعمال نظارت و کنترل بیشتری می باشد.
بهزادی با ارایه ۱۹ طرح پیشنهادی در خصوص نحوه ترددها به جزیره و تصمیم گیری برای تعطیلی بخشی از کسب و کارها، صید، مراکزعمومی، آموزشی، ورزشی و … عنوان داشت: تعطیلات پیش رو می تواند بدون رعایت پروتکل های بهداشتی، ما را با مشکل مواجه کند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۸۰۰ تست در استان انجام می شود که در این هفته بیشتر آمار این تست ها مربوط به قشم بوده است.

*حفظ سلامت ساکنان در درجه نخست اهمیت است
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر عملکرد بسیار خوب این منطقه طی چهار ماه و نیم گذشته در قبال مبارزه و کنترل شیوع کروناویروس اظهار داشت: عملکرد غرورآفرین کادر پزشکی، پشتیبانی و خدمات رسانی در قبال تامین سلامت  ساکنان و بیماران تجربه خوبی از تعامل و همکاری در این منطقه است.
وی افزود:  ما آمادگی پذیرش ۲۵۰ بیمار را در قشم ایجاد کردیم که خوشبختانه با مدیریت خوب دکتر بهزادی بخش بسیار بزرگی از این ظرفیت مورد استفاده قرار نگرفت و همکاری مردم در حفظ قرنطینه خانگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی هم سبب شد تا هزینه وارد بر سیستم بهداشتی کاهش یافته و ما هیچ تلفاتی در بین مردم و کادر درمان نداشته باشیم.
مومنی با اشاره به تعطلات پیش رو به مناسبت عید مبارک فطر گفت: باید دید اقتصاد حاصل از ورود گردشگران در این مدت، چقدر می تواند اقتصاد آسیب دیده این چهار ماه را جبران کند و آیا به ریسک در مخاطره قرار دادن سلامت ساکنان می ارزد؟ پاسخ من خیر است!
این مقام مسوول ادامه داد: از منظر دیگر، جزیره قشم یک منطقه گردشگری است و اگر سلامت گردشگران با ورود به جزیره به خطر بیفتد، برای همیشه خاطره ای بد در ذهن مردم نقش می بندد که آسیب آن بر صنعت گردشگری ما ماندگار خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به خستگی کادر درمان جزیره اشاره کرد و عنوان داشت: مدیریت این تعطیلات کوتاه مدت باتوجه به پیشنهادات دکتر بهزادی می تواند ضامن تامین سلامت ساکنان جزیره، گردشگران و کادر جهادگر درمان ما باشد.
مومنی تاکید کرد: مصوبات این جلسه باید با هماهنگی مسوولان سازمانی و شهرستانی مورد بازبینی و جرح و تعدیل قرار گرفته و پیش از آغاز تعطیلات، اجرایی شود.
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم جمع آوری اتباع خارجی در جزیره اضافه کرد: اتباع خارجی تنها با داشتن مجوز از این سازمان اجازه سکونت، کار و فعالیت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا