آخرین خبرهااجتماعیدسته‌بندی نشده مدير كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان قشم در مراسم تکریم ایتام توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت؛

حمایت منطقه آزاد قشم از فعالیت های کمیته امداد

مدير كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان قشم در مراسم افطاری و تکریم ایتام در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت: منطقه آزاد قشم از زمن حضور حمیدرضا مومنی در سمت مدیرعاملی این سازمان، همراه و حامی نیازمندان جزیره بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، غلامرضا غلامی با اعلام این مطلب بیان داشت: زمان تصدی مهندس مومنی به سمت مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد قشم، کمک‌های زیادی به کمیته امداد شده که در بهبود شرایط کاری و زندگی این خانواده ها تاثیر شگرفی داشته است.
وی افزود: اختصاص زمین به همراه مجوز ساخت به صورت رایگان به ۳۰ خانواده نیازمند در شهر سوزا و روستاهای  طولا و هلر در سال گذشته،  اعطای ۵۰ مجوز تاکسی با پلاک های به مددجویان جویای کار و برگزاری رایگان دوره‌های مهارت آموزی توسط مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به منظور کمک به اشتغالزایی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، قسمتی از نتایج حضور مهندس مومنی در این مدت می باشد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم ادامه داد: در این مدت همچنین به دستور مستقیم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تمامی کالاهایی که به دلایل مختلفی در گمرک این منطقه بدون صاحب مانده بود، در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گرفت که کمک بسیار بزرگی به حل مشکلات این خانواده ها کرد و اختصاص ۱% از عوارض ورود کالاها به منطقه به حساب خزانه کمیته جهت حمایت از محرومین، از دیگر اقدامات مهندس مومنی در این مدت بوده است.
وی با اشاره به اقدامات منطقه آزاد قشم در دوران بازگشایی مدارس در مهر ماه گفت: هرساله شاهد کمک های این سازمان در قالب اهدا کارت هدیه، بن ها و کیف مهربانی برای تامین لوازم‌التحریر دانش آموزان نیازمند جزیره، حمایت و توجه ویژه به مددجویان جزایر لارک، هنگام و هرمز، صدور مجوزهای اشتغال، اصناف و بازرگانی با حداقل هزینه ممکن برای مددجویان همگی از سال ۹۵ تا پایان سال ۹۸ توسط سازمان منطقه آزاد قشم محقق شده است.

*بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کمک نقدی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در سال ۹۸
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم از ۵ هزار خانوار قشمی تحت پوشش این کمیته در جزیره خبر داد و گفت: این خانوارها در قالب مددجویان دائم و مددجویان تبصره ۱۴ تحت حمایت ما هستند.
غلامی با اشاره به زمینه های امداد به این خانوارها عنوان داشت: تامین کمک هزینه های تحصیلی دانشجویی و دانش‌آموزی، درمانی، خرید جهیزیه، وام قرض الحسنه ضروری، امورات فرهنگی، برگزاری دوره های آموزشی و تسهیلات اشتغال از عمده این فعالیت هاست.
وی از کمک ۲۲ میلیارد ریالی حامیان به یک هزار کودک بی سرپرست تحت پوشش این کمیته در سال گذشته خبر داد و افزود: همچنین در سرفصل حمایت و سلامت خانواده های نیازمند از سوی کمیته امداد،  130 میلیارد ریال و در حوزه اشتغال و توانمندسازی و اجرای طرح‌ها، ۵۸ میلیارد ریال کمک در سال گذشته صورت گرفته است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم از شرکت ۲۵۰ مددجو و فرزندان آن ها در دوره‌های آموزشی با هدف آماده شدن برای ورود به بازار کار و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی خبر داد و اضافه کرد: ۸۰ تن از فرزندان این مددجویان نیز در سال ۹۸  از طریق موسسات کاریابی وارد بازار کار شده اند.
غلامی در پایان از نگاه ویژه حمیدرضا مومنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به بحث نیازمندان جزیره و حمایت‌های مرتضی شیخ‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و فرشته سلجوقی، مدیر امور اجتماعی و سلامت این سازمان برای حل مشکلات تحصیلی و اشتغال‌زایی مددجویان قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا