آخرین خبرهادسته‌بندی نشده مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم در تشریح عملکرد سال 98 این مدیریت خبر داد؛

شفاف سازی اطلاعات با استفاده از تکنولوژی روز

مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم از توسعه خدمات نرم افزاری و شفاف سازی اطلاعات عملکرد بودجه با استفاده از تکنولوژی روز به عنوان یکی از مهم ترین عملکردهای سال گذشته این مدیریت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ناصر ذاکری با اشاره به اقدامات واحد برنامه ریزی این مدیریت جهت دسترسی آسان تر به اطلاعات و آمار عنوان داشت: بهبود فضای نرم افزار اکشن پلن، تهیه و جمع بندی اطلاعات مورد نیاز و وارد کردن اطلاعات در این نرم افزار با تعریف وظایف مشخص برای مسوول هر حوزه بخشی از تلاش های ما برای دستیابی به شفافیت اطلاعات بوده است.

وی افزود: آنالیز بودجه سال ۹۸، تهیه گزارش عملکرد بودجه(درآمد، هزینه، منابع و مصارف)، تهیه و تکمیل موافقتنامه هزینه های جاری و عمرانی، تدوین گزارش امکان سنجی توسعه ایران و تهیه گزارش تحلیل درآمد ۵ ساله سازمان قسمتی از اقدامات در سال گذشته می باشد.
به گفته مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم، تهیه گزارش برنامه های سال ۹۹ به همراه شاخص های کلیدی منطبق بر بودجه، گزارش مقایسه ای بودجه ۹۸ و ۹۹ و بررسی و تحلیل لایحه بودجه کشور در سال ۹۹ نیز از عمده فعالیت های انجام شده در این مدت بوده است.


*ثبت و تامین اعتبار سه هزار و ۲۹۲  سند حسابداری


ذاکری ادامه داد: در سال ۹۸، تعداد سه هزار و ۲۹۲  سند حسابداری به ثبت رسید و تامین اعتبار شد، همچنین تعداد چهار هزار و ۳۰۴ فرم درخواست خرید و ۲۰۰ فرم گردش معاملات سازمان، ثبت و تامین اعتبار شد.
مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تهیه گزارشات مدیریتی متعدد گفت: مهم ترین برنامه های سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ این مدیریت در واحد برنامه ریزی شامل؛ بررسی بهبود شاخص های عملکرد، ارتقاء کیفی گزارش های حوزه برنامه ریزی می باشد.
وی از عملکرد شایسته واحد بودجه و اعتبارات در سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت: برگزاری جلسات دفاعیه بودجه سال جاری به همراه تهیه و ارسال شیوه نامه و تدوین بودجه، تهیه و تکمیل و ارائه پیش نویس اصلاحیه و بودجه سال ۱۳۹۹ از جمله اقدامات این واحد می باشد.
ذاکری با اشاره به پیگیری، خرید و نصب و راه اندازی نرم افزار بودجه ریزی عملیاتی و اقدامات لازم در خصوص پیاده سازی آن در سال جاری اضافه کرد: راه اندازی نرم افزارهای لازم و ثبت اطلاعات در این نرم افزارها، تامین اعتبار اسناد حسابداری ارسالی از سوی واحد امور مالی، باز نگری و شناسایی درآمدهای پایدار جهت ارائه اصلاحیه بودجه در سال جاری و ابلاغ بودجه مصوب سال ۱۳۹۹ به مدیریت ها و حوزه های مختلف سازمان، گوشه دیگری از برنامه های این واحد در راستای عمل به اهداف سازمانی است.

* تهیه و تدوین بیش ۱۵ مورد دستورالعمل سازمانی


مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم به ارایه بخشی از خدمات واحد تحلیل سیستم و بهبود فرآیندها در سال گذشته پرداخت و گفت: تهیه و تدوین بیش ۱۵ مورد دستورالعمل سازمانی، پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان بر مبنای استاندارد ایزو ۹۰۰۱- ۲۰۱۵، بازنگری در ساختار سازمانی شرکت های تابعه و سازماندهی مجدد آن ها و در نهایت بازنگری در فرآیندهای سازمانی با هدف بهبود و ارتقاء سیستم فعلی از جمله این اقدامات در سال ۹۸ بوده است.
وی همچنین با اشاره به بخشی از فعالیت های در شرف انجام این واحد در سال جاری افزود: مستندسازی کلیه فعالیت ها و فرآیندهای سازمان مانند؛ شناسایی و تعین اولویت های سازمان و تهیه دستورالعمل های مربوطه، تهیه و تدوین و بازنگری دستورالعمل های داخلی سازمان، نظارت(ممیزی) بر عملکرد دستور العمل های ابلاغی و تهیه دستور العمل های(موردی – فوری) و بازنگری در نمودار سازمانی با رویکرد چابک سازی و منطقی سازی اندازه سازمان و شرکت های تابعه به همراه تهیه شرح وظایف واحدها براساس تغییرات قسمتی از این فعالیت هاست.
ذاکری ادامه داد: اجرایی کردن پروژه پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 در سال جاری که در پنج مرحله شامل؛ شناخت سیستم مدیریت کیفیت(انجام شده)، آموزش ISO 9001(انجام شده)، مستندسازی ایزو طراحی سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای الزامات ISO 9001(در حال اقدام)، اجرای سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ و نظارت بر اجرای سیستم مدیریت و درنهایت ممیزی سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ می باشد، یکی از مهم ترین برنامه های ما در سال جاری خواهد بود.

* تدوین طرح مسوولیت اجتماعی شرکت ها در راستای عمل به تعهدات اجرایی


مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم از اقدامات مرکز پژوهش و اسناد در راستای تدوین طرح های مختلف یاد کرد و افزود: تدوین طرح مسوولیت اجتماعی شرکت ها با هدف توسعه جامعه جزیره و عمل به تعهدات ناشی از حضور این شرکت ها در منطقه آزاد قشم یکی از اقدامات اصلی این واحد در سال گذشته بوده است.
وی ادامه داد: برگزاری جلسات کمیته راهبردی پژوهش، تدوین اولویت های پژوهشی سازمان، تدوین طرح مسوولیت اجتماعی شرکت ها، معرفی مشاوران اصلح شورای پژوهش جهت نشست های تخصصی شورای برنامه ریزی، تدوین چک لیست های ارزیابی و رتبه بندی پایان کار ساختمان های در حال احداث منطقه آزاد قشم نیز بخشی از فعالیت های این واحد در سال ۹۸ می باشد.
ذاکری از اخذ موافقت اجرای مطالعات GDP سال ۹۷ و ۹۸ با همکاری پژوهشکده آمار خبر داد و عنوان داشت: ارایه طرح الحاق مابقی محدوده جزیره قشم به محدوده منطقه آزاد قشم، بروز رسانی سند توسعه سازمان، تهیه گزارش صندوق توسعه اقتصادی قشم و تدوین طرح جامع جزیره قشم بخش دیگری از تلاش های واحد فوق می باشد.
مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: پیگیری اقدامات ذکر شده در سال ۹۹ ادامه داشته و به مجموعه این اقدامات، اخذ خدمات استارت آپی جهت بهره مندی از توانمندی جوامع محلی برای استقرار کسب و کارهای کوچک و پیگیری اقدامات مربوط به حمایت از پایلوت پروژه های جایکا نیز افزوده خواهد شد.

*تهیه گزارش های عملکردی سازمان منطقه آزاد قشم در پنج سال گذشته


ذاکری از تهیه گزارش هیات مدیره سازمان جهت ارائه به مجمع عمومی صاحبان سهام برای سال  مالی ۹۷ توسط واحد آمار و کنترل پروژه در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: تهیه گزارش نهایی سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه های مختلف اقتصادی در سال ۹۷، تهیه گزارش عملکرد ۹۳-۹۷ سازمان جهت ارائه به ریاست محترم جمهوری و تهیه پاورپوینت جامع عملکردی سازمان در سال ۹۷ جهت ارائه در مجمع سالیانه از اقدامات واحد آمار و کنترل پروژه طی سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به تهیه گزارش پروژه های قابل افتتاح در سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ برای استانداری ، دبیرخانه و گزارش پروژه های افتتاح شده در دولت های یازدهم و دوازدهم در منطقه آزاد قشم گفت: تهیه و تدوین گزارش چالش ها و فرصت های سازمان منطقه آزاد قشم می تواند در درک تاثیرات مثبت مناطق آزاد بر ساختار اقتصادی و تولیدی کشور کمک بزرگی باشد.
مدیر طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از انجام مطالعات جهت تدوین کتابچه تعاریف شاخص ها و متغیرهای آماری توسط واحد آمار و کنترل پروژه این مدیریت خبر داد و توضیح داد: از دیگر خدمات این واحد بازدید از پروژه های مختلف عمرانی(سازمانی و خصوصی )در دوره های زمانی خاص شامل ۲۰۲ مورد بازدید در سال گذشته بوده است.
به گفته ذاکری، تهیه گزارش پروژه های سرمایه گذاری، عملکرد سازمان و گزارش هیات مدیره سازمان برای ارائه به صاحبان سهام در سال مالی در سال ۹۸ از جمله اقدامات این واحد در سال جاری است.
وی همچنین به راه اندازی مجدد نرم افزار جامع آماری و کنترل پروژه های با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات اشاره کرد و اذعان داشت: شناسایی کلیه شاخص های آماری لازم، تکمیل بانک اطلاعاتی و آماری با هدف شفاف سازی اطلاعات برای استفاده در واحدهای مختلف برای برنامه ریزی و پیشبرد طرح های پژوهشی سازمان، اتصال تمامی نرم افزارهای موجود در سازمان به سیستم جامع آماری و آماده سازی تمهدات لازم برای تهیه کتاب عملکرد ۴ ساله سازمان (در مسیر توسعه ۳)، برنامه های در دست اجرای این واحد در سال ۹۹ خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا