آخرین خبرهااقتصادیدسته‌بندی نشده مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بازدید از چند پروژه اقتصادی و عمرانی تاکید کرد :

جهش اقتصادی و عمرانی قشم در سال جهش تولید

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای مرتب خود از پروژه های اقتصادی و عمرانی منطقه آزاد قشم، پیش از ظهر روز پنجشنبه از دو پروژه توسعه فرودگاه بین المللی قشم و چند پروژه و واحد شیلاتی در غرب جزیره قشم بازدید و از نزدیک روند اجرای آنها را بررسی و درخصوص تسریع امور و توسعه فعالیت های آنها دستورات مقتضی صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در ابتدای این بازدیدها با حضور در محل اجرای پروژه احداث مزرعه پرورش میگو شرکت صافی دریایی قشم درکیلومتر ۱۰ اتوبان قشم – درگهان روند اجرایی این پروژه را بازدید و با بهره بردار آن درخصوص مسایل و مشکلات آن گفت و گو کرد.

پروژه احداث مزرعه پرورش میگو شرکت صافی دریایی قشم که تا کنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است در زمینی به مساحت ۱۹۱هکتار در دو قسمت با ایجاد ۸۵ استخر اجرا شده و پیش بینی می شود بطورمتوسط سالی یک هزار و ۵۰۰ تن میگو در این مزرعه تولید شود.
براساس این گزارش پروژه احداث مزرعه پرورش میگو شرکت پدیده صدف قشم دومین پروژه ای بود که روز پنجشنبه مورد بازدید رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت.
این پروژه نیز در ۲۰۱هکتار زمین با ۵۰ استخر در دست اجراست که تاکنون ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود تولید سالانه آن بطور متوسط افزون بر یک هزار و ۵۰۰ تن میگو باشد.
حضور در دفترشرکت تکثیر و پرورش ماهی و میگو ممتاز درنامهر قشم و گفت و گو با مدیرعامل این شرکت و بازدید از مزرعه متراکم پرورش میگو و کارگاه تکثیر میگو بهجت میگو قشم نیز از دیگر برنامه های این روز حمیدرضا مومنی بود که طی آنها اعلام شد ظرفیت تولید این دو بالغ بر ۱۲۰ میلیون قطعه لارو است و تا ۲۰۰میلیون قطعه قابل توسعه است.  
بنا براین گزارش، پروژه های احداث ساختمان برج مراقبت فرودگاه بین المللی قشم و ساختمان «تکنیکال بلوک » این فرودگاه نیز روز پنجشنبه مورد بازدید رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت.
پروژه های احداث ساختمان برج مراقبت این فرودگاه با ۱۶۰مترمربع زیربنا و ساختمان تکنیکال بلوک آن با دو هزار و ۶۰۰ مترمربع  زیربنا هردو درمجموع  با ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
مجموع اعتبارات این دو پروژه که عملیات اجرایی آنها از مهرماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده است، بالغ بر ۱۲۱ میلیارد ریال بوده و  تجهیزات آنها نیز آماده نصب است. 
گفتنی است حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم را در این بازدیدها معاونین «اقتصادی و سرمایه گذاری» و «فنی عمرانی»، مدیر املاک و مستغلات، مدیر امور شهری و روستایی و اصناف، مدیر دفتر فنی و طرح های عمرانی، مدیر تشریفات و امور نمایشگاه ها، سرپرست شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم، مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان و رییس اداره شیلات و کشاورزی منطقه آزاد قشم همراهی می کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا