آخرین خبرهادسته‌بندی نشده

پایگاه‌های انتقال خون هرمزگان آماده خون‌گیری در ماه مبارک رمضان

مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان گفت: در ماه مبارک‌رمضان، پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، میناب و قشم آماده خون‌گیری از شهروندان هستند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایسنا ،دکتر ایمان زارعی افزود: پایگاه انتقال خون بندرعباس حدفاصل چهارراه مرادی و فلکه برق صبح‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶:۳۰ و  تا ۲۲ شب به خون‌گیری اقدام‌ می‌کند.

وی بیان کرد: خون‌گیری در مرکز انتقال خون میناب نیز صبح‌ها از ۸:۳۰  تا ۱۲:۳۰ و شب از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳:۳۰، بندرلنگه از ۸:۳۰  تا ۱۲:۳۰ و عصرها نیز از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳:۳۰ و قشم نیز از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۳:۳۰ شب است.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان اظهار کرد: پایگاه‌های انتقال خون استان هرساله با شروع ماه مبارک رمضان برای رفاه حال شهروندان و روزه‌داران ساعت فعالیت خود را به‌ویژه بعد از افطار افزایش می‌دهد.

زارعی ادامه داد: برای اهدای خون، همراه داشتن کارت ملی به هنگام اهدای خون الزامی است و سن داوطلبان باید ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بالای کیلوگرم باشد.

مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان اضافه کرد: این پایگاه باید خون ۲۱ مرکز درمانی و بیمارستانی استان را تهیه کند که امیدواریم اهداکنندگان خون مثل همیشه نسبت به اهدای خون همت داشته باشند.

زارعی ادامه داد: در حال حاضر باوجود بیماری کرونا بسیاری از داوطلبان به مراکز انتقال خون مراجعه نمی‌کنند، این در حالی است که تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در انتقال خون رعایت می‌شود و افراد با خیالی آسوده می‌توانند خون اهدا کنند.

وی از شهروندان خواست در این روزهای شیوع کرونا با حضور در مراکز اهدای خون از بیماران حمایت کنند و آن‌ها را تنها نگذارند و در پایان گفت: مراکز انتقال خون استان هیچ‌گاه تعطیل‌پذیر نیستند و مصرف خون در استان به‌صورت روزانه انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا