آخرین خبرهادسته‌بندی نشده

صدور مجوز برای سه شرکت هواپیمایی از سوی امارات به منظور بازگرداندن هموطنان ایرانی

سفارت ایران در ابوظبی از صدور مجوز توسط سازمان هواپیمایی کشوری امارات برای سه شرکت هواپیمایی ایرانی به منظور بازگرداندن هموطنان طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی امروز (سه‌شنبه) دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در اطلاعیه‌هایی ضمن تشکر از وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات عربی متحده از صدور مجوز پرواز به سه شرکت هواپیمایی ایرانی (ایران ایر، قشم ایر و کیش ایر) برای بازگرداندن مسافران ایرانی از امارات عربی متحده به داخل کشور خبر داد.

در یکی از این اطلاعیه‌ها آمده است: در آخرین روزهای پایانی ماه شعبان المعظم و ورود به ماه مبارک رمضان ، با همکاری وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات عربی متحده و پیگیری‌های مستمر به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی، سازمان هواپیمایی کشوری امارات، مجوز پرواز هواپیمایی ایران ایر (برای روز پنجشنبه ۲۳ آوریل، چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ) از دبی به شیراز، جهت بازگشت مسافران ایرانی به کشور را صادر کرد.

در این اطلاعیه از هموطنان ایرانی خواسته شده برای اطلاع از برنامه پروازی و اطلاعات تکمیلی با دفتر هواپیمایی ایران ایر با شماره ۰۴۲۲۴۰۲۰۰- ۰۵۶۵۲۲۱۹۸۹ تماس بگیرند.

از سوی دیگر سازمان هواپیمایی امارات مجوز پرواز هواپیمایی کیش ایر ( برای روز چهارشنبه ۲۲ آوریل، سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ) از دبی به بندرعباس برای بازگشت مسافران ایرانی را صادر کرد.

سفارت ایران از هموطنان ایرانی خواسته به منظور دریافت اطلاعات بیشتر از برنامه پروازی و اطلاعات تکمیلی با دفتر هواپیمایی کیش ایر با شماره ۰۴۲۷۲۰۰۶ – ۰۵۵۴۵۱۷۴۷۹ تماس‌ حاصل کنند.

به گزارش فارس، براساس اطلاعیه دیگری که از سوی سفارت ایران در ابوظبی صادر شده اعلام شده است که با همکاری وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات عربی متحده و پیگیری‌های به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی، سازمان هواپیمایی کشوری امارات، مجوز سه پرواز هواپیمایی قشم ایر از دبی به قشم را به منظور بازگشت هموطنان ایرانی به کشور صادر کرده است.

بر این اساس هموطنان ایرانی به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره این سه پرواز می‌توانند با دفتر هواپیمایی قشم ایر با شماره ۰۴۲۲۸۵۵۵۰ تماس‌ برقرار کنند.

این سفارتخانه برنامه پروازی شرکت هواپیمایی قشم ایر را به شرح ذیر اعلام کرده است:

چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۲ آوریل ۲۰۲۰)

پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹  (۲۳ آوریل ۲۰۲۰)

جمعه ۵ اردیبهشت  ۱۳۹۹  (۲۴ آوریل ۲۰۲۰)

به گزارش فارس، در پی شیوع کرونا و لغو پروازها تعدادی از هموطنان ایرانی در امارات متحده عربی برای بازگشت به کشور دچار مشکل شدند که با پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت خارجه و سفارت ایران و همکاری وزارت خارجه امارات و موافقت سازمان هواپیمایی کشور امارات مجوز برقراری چندین پرواز یک طرفه به ایران صادر و هموطنان ایرانی به کشور بازگشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا