اخبار مهماقتصادی

قشم به «ایده آرا» آراسته می شود

مدیر مرکز بین المللی رشد قشم گفت: دو رویداد «ایده آرا» توسط این مرکز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم با همکاری پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، کمال بیرامیان با بیان این مطلب افزود: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این دو رویداد در قالب تفاهم نامه میان مرکز بین المللی رشد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم و در راستای بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می شود.
وی ادامه داد: رویداد ایده آرا (ایده شو) بستری جهت ایده پردازی و بیان ایده برای حل مسایل در حوزه های مختلف است و با هدف پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی، توسعه کسب و کار مبتنی بر فناوری، حمایت از ایده های فناورانه و نوآورانه و تبدیل این ایده ها به محصولات مورد نیاز بازار با توان رقابت با محصولات خارجی می‌باشد.
مدیر مرکز بین المللی رشد قشم تصریح کرد: علاقه مندان به حضور در این رویداد باید در مهلت مقرر (2 اسفند) فرم مربوطه را تکمیل و آدرس ایمیل مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم ارسال نمایند.
به گفته بیرامیان؛ در روز برگزاری اين رويداد (4 و 5 اسفند 1400) در دانشگاه آزاد اسلامی قشم، شرکت‌کنندگان و صاحبان ایده، ضمن ارائه فرم تکمیل شده رویداد، در حضور داوران ایده خود را تشریح می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد ایده های ارائه شده، توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و به سه ایده برتر جوایز نقدی (پنج، چهار و سه میلیون تومانی) اهدا خواهد شد.
مدیر مرکز بین المللی قشم اضافه کرد: ایده های برتر این رویداد همچنین می توانند بدون طی نمودن مراحل اداری استقرار هسته های فناور، به عنوان هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم مستقر شوند.
بیرامیان گفت: همچنین سه ایده منتخب به دانشگاه آزاد استان هرمزگان معرفی شده و همراه با سایر ایده های برگزیده در سایر واحدهای دانشگاهی استان، داوری شده و فرم تعداد 26 ایده برتر جهت شرکت در رقابت کشوری، به تهران ارسال خواهد شد.
وی اضافه کرد: به منظور توانمندسازی صاحبان ایده های برتر جهت شرکت در رقابت کشوری، دوره های آموزشی و ترویجی فشرده شتاب دهی یک ماهه، شامل دوره آشنایی نحوه نوشتن برنامه کسب و کار، دوره آموزشی آشنایی با بازاریابی و فروش و کار تیمی، دوره آموزشی نحوه ارایه ایده به سرمایه گذاران و نحوه ارایه ایده / محصول/ خدمات (آماده سازی بنر، پوستر، کاتالوگ و محتوای الکترونیکی) برای آنان برگزار خواهد شد.
مدیر مرکز بین المللی قشم گفت: برگزیدگان رقابت کشوری در خرداد 1401 مورد تجلیل قرار گرفته و سهمی از مبلغ 40 میلیارد تومانی که صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از واحدهای فناور در نظر گرفته، به آنها اهدا خواهد شد.
بیرامیان افزود: شرکت در این رویداد برای عموم آزاد است و ابراز امیدواری کرد که ایده پردازان با شرکت در این رویداد، ضمن دریافت بخشی از این جایزۀ نقدی، برای استان افتخارآفرین شوند.
وی در پایان تصریح کرد: صاحبان ایده می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری رویداد ایده آرا به سایت مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قشم، مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا